Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mısır'da Bedii ve İhvan yöneticilerine idam kararı

Giriş Tarihi: 11.4.2015 13:06 Güncelleme Tarihi: 11.4.2015 13:08
Mısır'da Bedii ve İhvan yöneticilerine idam kararı

İhvan Rehberlik Konseyi Başkanı Bedii ile 13 İhvan yöneticisinin idamına, aynı davadan yargılanan 37 kişinin müebbet hapsine hükmedildi

Bedii ve 50 İhvan üyesinin yargılandığı "Rabia Operasyonları Birimi" davasının duruşmasına Kahire Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Mahkeme, Bedii ile 13 İhvan yöneticisinin idamına, aynı davadan yargılanan 37 kişinin müebbet hapsine hükmetti.

Müebbet hapis cezası verilen 37 kişi arasında tutukluluk halini protesto için bir yıldan fazla süredir açlık grevi yapan ABD vatandaşı Muhammed Sultan'ın da bulunduğu belirtildi.

KARARIN TEMYİZ YOLUNUN AÇIK OLDUĞU İFADE EDİLDİ.

Mahkeme, Bedii hakkında mart ayında idam kararı vermiş ancak hükmün, müftülükle yapılacak istişarenin ardından 11 Nisan'da resmi olarak açıklanacağını duyurmuştu.

Kamuoyunda "Rabia Operasyonları Birimi" olarak bilinen davada sanıklara, "14 Ağustos'ta Rabiatul Adeviyye gösterilerinin dağıtılması sırasında ülkede kaos çıkarma, polis karakolları, kamu malları, devlet kurumları ve özel kuruluşlar ile kiliselere saldırı planı hazırlama" gibi suçlamalar yöneltiliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mısır'da Bedii ve İhvan yöneticilerine idam kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN