Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Amerikalı 'den müthiş ifşaat!

İsrail ve İngiltere’nin amacının, Ortadoğu’yu istikrarsızlaştırmak olduğunu dile getiren Amerikalı Wesley Clark, batının ’i desteklemesinin ana nedeninin, DAEŞ- savaşı çıkarmak olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 15.4.2015 17:14 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 17:17
Amerikalı General'den müthiş ifşaat!
ABD 5 YILDA 7 ÜLKEYİ İŞGAL EDECEKTİ

Gazeteciler Amy Goodman ve Juan Gonzalez'in yönetimindeki democracynow.org sitesine bir mülakat veren,1998-1999 Kosova bağımsızlık savaşında NATO başkomutanı olan, 'li Wesley Clark, Bush yönetimince 5 yılda 7 ülkeyi kapsayan bir savaş planı hazırlandığını, Saddam'ın devrilmesine karşın, ABD'nin Irak'ı yönetmeyi başaramaması üzerine, planın devre dışı kaldığını açıkladı.

20 Eylül 2001'de Pentagon'a bir ziyaret yaptığını ve dönemin Savunma Bakanı Donald Rumsfeld ve yardımcısı Paul Wolfowitz'le görüştüğünü belirten General Clark, çıkışta bir generalin kendisiyle görüşmek istediğini ve dehşet verici şeyler söylediğini aktarıyor.

11 Eylül hadisesinden 9 gün sonra gerçekleşen ziyarette, bu generalin, kendisine 'bir karar alındığını ve Irak'a girileceğini' söylediğini aktardı. Bunun üzerine, nedenini sorduğunu belirten eski NATO komutanı General Clark, 'hem zamanı, hem de nedeni hakkında hiç bir şey bilmediğini, ancak teröristlerin işgale bahane edileceğini' biliyorum dediğini söylüyor.
ARKADAŞINA GÖNDER
Amerikalı General'den müthiş ifşaat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN