Türkiye'nin en iyi haber sitesi

den 'ya tepki "Artık Ermeni Papa'sıdır"

Giriş Tarihi: 15.4.2015 10:14
Azeri vekilden Papa'ya tepki Artık Ermeni Papa'sıdır

Azerbaycan Milleti Adil Aliyev, 1915 olaylarıyla ilgili sözleri nedeniyle Katoliklerin Ruhani Lideri Francis'e sert çıkarak, "Artık Papa'sı değil, Ermeni Papa'sıdır" dedi.

Aliyev, Katoliklerin Ruhani Lideri Francis'in artık "Ermeni Papa'sı" olduğunu söyledi. Artık bu tür açıklamalara hazır olmak gerektiğini İfade eden Aliyev, Papa'sının tam olarak Ermeni kilisesine hizmet ettiğini söyledi.

"PAPA'NIN KONUŞMASI HİÇ BİRŞEYİ DEĞİŞTİREMEYECEK"
'e in hiçbir tarihi dayanağı olmayan ve batının oyunu olan sözde Ermeni soykırımı hakkında uydurma fikirler seslendirdiğini hatırlatan Aliyev, Papa'nın konuşmasının hiçbir şey değiştirmeyeceğini söyledi.

Aliyev, Bu siyasetin Türk dünyasına karşı uygulandığını hatırlatarak, her zaman kardeş Türkiye'nin yanında olduklarını söyledi. Papa'nın bu açıklamayla da kendisini Ermeni papazı gibi sunduğunu söyledi.

Papa Francis'in tarihi adaletsizliğe imza attığını ifade eden Aliyev, "Din adamı olarak, konuşmasını barış ve barış üzerinde kurmalı, Ermenistan'ı adil tutum sergilemeye davet etmeliydi. Tarihi belgelere bakmadan bu konuşmanın bence tek adı var, Tek taraflı ve ön yargılı, ikiyüzlü siyaset. Bunun başka adı olamaz" dedi.

"ERMENİLER İYİ BİLİRLER Kİ, SOYKIRIM OLAYI YAŞANMAMIŞTIR "
Ermenistan ve Ermeni Lobisi'nin, Türkiye'nin ortak tarihi komisyon kurulmasına ilgi göstermediğini hatırlatan Aliyev, "Demek ki Ermeniler iyi bilirler ki, hiçbir soykırım olayı yaşanmamıştır" dedi.

Ermenilerin arşivle çalışmak istemediklerini hatırlatan Aliyev, konuşmasına şöyle devam etti: "Arşiv belgeleri Ermenilerin yüz yıldır, Türkiye'ye karşı yürüttüğü yalanlarını kanıtlayacak. Hatta bugün modern yabancı tarihçiler de Ermenilerin yalanlarını altüst ediyorlar. Ermenilerin son 150 yılda Anadolu'da, Azerbaycan'da, Güney Azerbaycan'da, Türkistan'da yaptıkları soykırım politikasının izleri hala hafızalardan silinmemiş. Bulunan toplu mezarlıklar onların vahşiliklerini gerçek olgularla kanıtlıyor. Hiç çok uzağa giymeyelim, 90 yılların sonlarında Karabağ'da ve Hocalıda yaşanan soykırım olayları Ermenilerin yaptıklarından haber verir. Bunu o zaman yabancı basın da yazıyordu. Papa Hocalı soykırımını görmek istemiyor. Sözde Ermeni soykırımını savunan siyasiler gerçek olguları görmek için gözlerine gerçeklik gözlüğü takmalıdırlar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Azeri vekilden Papa'ya tepki "Artık Ermeni Papa'sıdır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN