vekilden 'nin kararına tepki

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, tasarısını kabul eden 'na () itiraz edeceğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 16.4.2015 11:13
Azeri vekilden AP'nin kararına tepki
Azerbaycan Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) üyesi Ganire Paşayeva, tasarısını kabul eden 'nun kararını sahte ve adaletsiz olarak değerlendirdi.

İTİRAZ EDİLMESİ GEREK


Avrupa'da yaşayan Türk kökenli insanların yaşadığı ülkelerde bu tartışmalara destek vermiş milletvekillerine ve Avrupa Parlamentosu'na itiraz etmeleri gerektiğini belirten Paşeyava, "Avrupa Parlamentosu'nun yalanlarla ilgili kararını hiçbir Türk tanımayacak ve kabul etmeyecektir" dedi.

"SOYKIRIMI TÜRK KÖKENLİ TÜM İNSANLAR DÜNYAYA DAHA ÇOK DUYURMALI"

Paşayeva, bazı Avrupa ülkelerinin, sözde Ermeni soykırımı yalanlarından kendi çıkarları için nasıl kullandıklarını bir kere daha gösterdiklerini söyledi. Paşayeva sözlerine şöyle devam etti:
"Yalanlara karşı en ciddi mücadele yolu ise tüm dünyada gerçekleri daha çok anlatmak. Ermenistan, Ermenilerin Karabağ'da, Hocalı'da açtıkları yarayı, soykırımı Türk kökenli bütün insanlar dünyaya daha çok duyurmalı, yalanlara karşı gerçeklerle mücadele daha da genişletilmelidir."

TÜRK DÜNYASINA KARALAMA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Katoliklerin Ruhani Lideri Pa Francis'in, sahtekarlığa, yalana destek verdiğini belirten Paşayeva, "Türk dünyasını karalama kampanyası başlatılmıştır" dedi. Tüm Müslüman dini liderlerin bu konuda itiraz etmeleri gerektiğini söyleyen Paşayeva sözlerini şöyle tamamladı;
"Tüm Türk-Müslümanların, özellikle Avrupa'da yaşayanların bu açıklamaya ciddi itiraz etmeleri gerekiyor. Tarihte olmayan olayları, yalanları gerçek gibi konuşmak kendine din adamı diyen birine yakışmıyor. Papa, büyük bir hata yaptı. Tüm dünyada yaşayan Türk kökenli insanların uyanması gerekir. Sözde Ermeni soykırımı iddialarının arkasında nasıl bir oyun oynandığını görmeli ve karşısında durmak için çalışmalarımızı arttırmalıyız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Azeri vekilden AP'nin kararına tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN