''a görevi

(BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun, serisinin İngiliz aktörü Daniel Craig'i "BM mayın ve patlayıcı tehlikeleriyle mücadele küresel savunucusu" olarak görevlendirdi

Giriş Tarihi: 16.4.2015 10:50
'James Bond'a Birleşmiş Milletler görevi
serisinin, çekimleri İstanbul ve Adana'da da gerçekleşen Skyfall filminde de rol alan Craig için BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un ofisinde tören düzenlendi. Ban, Daniel Craig'e görev belgesini içeren tablo sundu.
BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, törende yaptığı konuşmada, Craig'e, geniş kitleler tarafından tanınırlığını mayın tehlikesi ve farkındalığına dikkati çekmek için kullanacak olması nedeniyle teşekkür ederek, "007 Mr. Craig'in öldürme yetkisi vardı biz bugün ona kurtarma yetkisi verdik" dedi.

Törende bir mayın ve patlayıcı uzmanı, Craig ve Genel Sekreter Ban'a mayın türlerine ilişkin bilgi vererek mayın ve diğer patlayıcılarla mücadele konusunda açıklamalarda bulundu.

Craig'in üç yıllık görevi süresince BM'nin mayınlara karşı farkındalığı artırma misyonunun tanıtımına katkı sağlayacağı ve dünyanın mayınlardan ve savaş kalıntısı patlayıcı tehlikelerinden arındırılması vizyonunun bilinirliğini artıracağı belirtildi. BM'nin mayın eylem programı aktivitelerine de ziyaretler düzenleyecek Craig'in bu eylemlere siyasi ve maddi destek toplamaya çalışacağı da kaydedildi.

James Bond serisinin 2006'da yayınlanan Casino Royale ve sonraki çekilen bölümlerinde yer alan aktör Daniel Craig, Bond serisi öncesi de önemli yapımlarda yer almıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'James Bond'a Birleşmiş Milletler görevi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN