Türkiye'nin en iyi haber sitesi

eşi görülmemiş katliam hazırlığında

Giriş Tarihi: 17.4.2015 11:30 Güncelleme Tarihi: 17.4.2015 11:43
DAEŞ eşi görülmemiş katliam hazırlığında

lideri Bağdadi'nin izni ile 10 gün militanların arasında kalan Alman gazeteci, örgütün insanlık tarihinin en büyük dinî katliamına hazırlandığı bildirildi

BAĞDADİ'NİN İZNİ İLE 10 GÜN MİLİTANLARIN ARASINDA KALDI

'in Suriye ve Irak'ta elinde tuttuğu bölgelere giriş izni verdiği ilk Batılı gazeteci olan Alman Jürgen Todenhöfer, militanların yeni bir katliama hazırlandığını açıkladı. DAEŞ lideri Bağdadi'nin izni ile 10 gün militanların arasında kaldıktan sonra geçtiğimiz aylarda ülkesine dönen Alman gazeteci, bir Kitap çıkardı.

Yaşadıklarını kaleme döken Todenhöfer ile Stern dergisi röportaj yaptı. Todenhöfer, gördüklerinden sonra DAEŞ'in dinî temizlik aksiyonu planladığı endişesi taşıdığını söyledi. Todenhöfer "onlarla ilgili her şeyi bilmek zorundayız. Onlar soykırımı planlıyorlar. Şimdiye kadar insanlık tarihinde görülenleri gölgede bırakacak dinî bir temizlik hareketi planlıyorlar" dedi.


Karargah Kafkasya'da iddiası


Öte yandanTürk istihbarat birimlerinin ulaştığı bilgilere göre Suriye ve Irak'ta sıkışan DAEŞ karargahını Kafkasya'ya taşıyor. Haberi doğrulayan Rus İstihbarat Servisi de, DAEŞ'in Doğu Türkistan üzerinden Çin'e sıçramak istediğini iddia etti. Binlerce kişi katliam korkusu ile Ramadi'den kaçmaya başladı. DAEŞ militanlarının, Anbar vilayetine bağlı Ramadi'de ilerleyişi devam ediyor. Katliam endişesiyle binlerce sivilin bölgeden kaçışı ise sürüyor. Militanlarla çatışan aşiret üyelerinin morali yerinde olsa da silah ve mühimmatları tükeniyor.


300 SUBAY VE POLİS İDAM EDİLDİ

Tarihin en kanlı terör örgütü DAEŞ, Musul'da 300 kişiyi idam etti. Musul'un Telafer ilçesinden gelen aşiret liderleriyle görüştükten sonra basın toplantısı düzenleyen Irak Cumhurbaşkan Yardımcısı Usame Nuceyfi, "Militanların katlettiği 300 kişi eski polis ve subaylardı. Şehri kurtarmak için çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

YAHUDİ SOYKIRIMI'NIN BEDELİNİ BİZ ÖDÜYORUZ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DAEŞ eşi görülmemiş katliam hazırlığında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN