Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lı aile, hayatını kaybeden kızlarının bedenini dondurdu

Giriş Tarihi: 19.4.2015 09:51 Güncelleme Tarihi: 19.4.2015 12:08
Taylandlı aile, hayatını kaybeden kızlarının bedenini dondurdu

lı bir aile, Ocak ayında beynindeki tümör nedeniyle hayatını kaybeden iki yaşındaki kızlarının bedenini -196 derecede dondurdu.

lı bir aile Ocak ayında beynindeki tümör nedeniyle hayatını kaybeden iki yaşındaki kızları Matheryn Naovaratpong'un bedenini "bilimin ilerlemesiyle bir gün yeniden hayata döndürülebileceği" inancıyla -196 derecede dondurdu.

HER YIL 770 DOLAR ÖDEYECEKLER

Küçük kızı dondurma işlemini Arizona merkezli Alcor isimli şirketin 80 bin dolara gerçekleştirdiği açıklanırken, Matheryn'in beynini bu şekilde saklamanın aileye yılda 770 dolara mâl olacağı belirtildi.

Matheryn'in her ikisi de bilim insanı olan ebeveynlerinin onu kurtarmak için ellerinden gelen her şeyi yaptığı ancak 12 kez beyninden ameliyat olan, 20 radyoterapi ve 20 de kemoterapi seansına giren küçük kızın yaşama tutunmayı başaramadığı açıklandı.

ARAŞTIRMA İÇİN SAKLAMA KARARI ALDILAR

Küçük kızın babası Dr. Sahatorn Naovaratpong, Motherboard internet sitesine verdiği röportajda, "Hem onun vücudundan alınan kanser hücrelerini hem de beynini gelecekteki araştırmalar için saklama kararı aldık" dedi.

Taylandlı baba kızlarının bedenini bu şekilde saklayarak gelecekte yapılacak kanser araştırmalarına da yardımcı olduklarına inandığını da söyledi.

"Anlamsız bir iyimserlik içinde olmadıklarını ancak umutlu olduklarını" söyleyen Naovaratpong, "Alcor kızımın bir gün yeniden nefes alma olasılığını canlı tutuyor" dedi.

TAŞIYICI ANNE YARDIMIYLA DÜNYAYA GELDİ

Taylandlı doktor baba, kızının zaten modern bilim sayesinde, taşıyıcı bir anne yardımıyla dünyaya geldiğini söyledi ve kanser tedavilerinin gelişip, laboratuvarda yeni organlar yaratma imkânlarının artması ile kızının hayata dönme şansını elde edebileceğini düşündüğünü de belirtti.

KENDİ BEDENLERİNİ DE DONDURACAKLAR

Naovaratpong çifti gelecekte kendi bedenlerini de Alcor yardımı ile dondurmayı planladıklarını ve bu sayede eğer bir gün kızları hayata geri döndürülebilirse yalnız olmayacağını da söyledi.

Kaynak:Hürriyet
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taylandlı aile, hayatını kaybeden kızlarının bedenini dondurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN