Batan göçmen si için rakam

Giriş Tarihi: 20.4.2015 10:38
Batan göçmen gemisi için korkunç rakam

'de dün gece batan teknede bulunanların sayısı 700 olarak açıklanmıştı. Ancak sayının 950 olduğu söyleniyor, kurtarma sürüyor.

'nın yüksek tirajlı gazetelerinden La Repubblica'da yer alan haberde, batan tekneden kurtarılarak Katanya'da tedavi altına alan li bir kişinin, Libya'nın 70 mil kuzeyinde batan teknede 950 civarında kişinin bulunduğunu, bunların 200'ünün kadın, 40-50 kadarının da çocuk olduğunu söylediği belirtildi.
Haberde, kaçakların Cezayir, Mısır, Bangladeş, Somali, Nijerya, Senegal, Mali, Zambia ve Gana vatandaşları olduğu ifade edildi.

İTALYA SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞINDAN YARDIM TALEBİ


Bangladeşli kaçağın anlattıklarına yer verilen haberde, kaçakların bindirildikleri balıkçı teknesinin Trablus'un doğusundan hareket ettiği, Libya'nın 70 mil açığındayken uydu telefonuyla Roma'daki İtalya Sahil Güvenlik Komutanlığından yardım talebinde bulunulduğu bildirildi

"28 KİŞİ KURTULDU"


Facianın, yakından geçen bir den yardım talep etmek için göçmenlerin hep birlikte bir tarafa yüklenmesi sonucunda teknenin dengesinin bozularak ters yüz olmasıyla yaşandığı kaydedilmişti.
İtalya Başbakanı Matteo Renzi de faciadan şu ana kadar 28 kişinin kurtulduğunu, 24 kişinin cesedinin denizden çıkarıldığını belirmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batan göçmen gemisi için korkunç rakam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN