Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan 'a 'vururuz' tehdidi

Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Bordistan, ’ı Yemen’deki operasyonu durdurmaması halinde ‘vurmakla’ tehdit etti.

Giriş Tarihi: 20.4.2015 15:49
İran'dan Suudi Arabistan'a 'vururuz' tehdidi
Bir televizyon kanalına konuşan Tuğgeneral Ahmet Rıza Bordistan, ' İslam Cumhuriyeti'nin 'la çakışmak istemediğini, öte yandan Suudi Arabistan'ın da kardeşlerini katletmeyi durdurması gerektiğini söyledi. Suudi Arabistan'ın yıpratma savaşına girdiğini' ifade etti.

''HAVADAN VURURUZ''


Bordistan, Yemen'deki operasyonu durdurmaması halinde ülkesinin Suudi Arabistan'ı 'vuracağını' söyledi. 'Husilerin katledilmesine devam edilirse Suudi Arabistan'ı havadan vururuz' dedi. Suud ordusunun tecrübesiz olduğunu söyleyen İranlı Tuğgeneral, şu ifadeleri kullandı;

''SUUD ORDUSU ZAYIF''

''Suudi Arabistan ordusu savaş tecrübesinden yoksun, dolayısıyla zayıf bir ordu. Ölümcül darbeler karşısında yok olmaya mahkum. Büyük bir hezimete uğrar. Bu yüzden Suudi Arabistan'ı operasyonu derhal durdurması ve siyasi çözüm için gerekli çalışmaları başlatması konusunda uyarıyoruz''
Konuşmasında Yemen'deki Husi örgütüne de açık desteklerini belirten Rıza Bordistan, Husilerin yeni hedefinin Suudi Arabistan olacağını söyledi.

DİYALOG ÇAĞRISI

Açık bir şekilde tehditte bulunan İran Kara Kuvvetleri Komutanı, konuşmasının devamında Suudi Arabistan'a zeytin dalı uzatmayı da ihmal etmedi. Bordistan, iki ülkenin aslında kardeş olduğunu, kendilerinin kanlı bir ilişki yerine dost ilişkisi kurmak istediğini belirtti ve diyalog için hala geri dönüş olduğunu kaydetti.
Bu açıklamaların ardından Suudi Arabistan'ın ne tepki vereceği merak edilirken, Yemen'e sınır olması dolayısıyla Husilerin Arabistan'a füze fırlatma ihtimali de akıllara geldi.

Kaynak:Haber7
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İran'dan Suudi Arabistan'a 'vururuz' tehdidi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN