Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Düşen ta yeni eşyalar bulundu

Havayolları'nın geçen sene Temmuz ayında Ukrayna'da düşen uçağında ölen yolculara ait yeni kalıntılar ve eşyalar bulundu.

Giriş Tarihi: 22.4.2015 15:43
Düşen uçakta yeni eşyalar bulundu
Uçağın düştüğü yerde, geçen hafta lı ve lı uzmanlar tarafından başlatılan arama çalışmalarında bulunan ceset parçaları ve yolculara ait özel eşyalar ilerleyen günlerde Hollanda'ya getirilecek.
Arama çalışmalarıyla ilgili yazılı açıklamada bulunan Hollandalı heyetin başkanı Pieter Jaap Aalbersberg, olumsuz hava koşullarına rağmen başarılı sonuçlar elde edildiğini belirtti.

Uçağın düştüğü bölgede yaşayan halkın bulduğu, yolculara ait kişisel eşyaların kendilerine teslim edilmesi çağrısı da yapan Aalbersberg, toplanan kalıntıların Ukrayna'nın Kharkov kentine götürüldüğünü kaydetti.

Kharkov'da yapılacak adli incelemenin ardından Hollanda'ya gönderilecek ceset kalıntıları, teşhis işlemleri için Hilversum kentindeki Van Oudheusden askeri kışlasına, uçağın parçaları ve yolcuların özel eşyaları ise Hollanda Güvenlik Araştırma Konseyine teslim edilecek.

Aalbersberg, bölgedeki arama çalışmalarının, güvenlik ve hava koşulları elverdiği ölçüde devam edeceğini ifade etti.
Ukrayna'nın Rusya sınırına yakın bölgesinde geçen sene 17 Temmuz'da düşen Malezya Havayolları'nın MH17 sefer sayılı Amsterdam-Kuala Lumpur seferi yapan uçağında bulunan 283 yolcu ve 15 mürettebattan kurtulan olmamıştı. Kazada hayatlarını kaybedenlerden 196'sı Hollanda vatandaşıydı.
Kazada hayatlarını kaybeden yolculardan şimdiye kadar sadece Hollandalı oldukları belirtilen iki kişinin kimliği tespit edilemedi.

Hollanda Güvenlik Araştırma Konseyi, kazaya ilişkin hazırladığı ön raporunda, uçağın muhtemelen dışarıdan gelen bir nesneyle düşürüldüğünü, pilotaj hatasının söz konusu olmadığını açıklamıştı. Araştırma konseyi kazaya ilişkin nihai raporunu henüz tamamlamadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düşen uçakta yeni eşyalar bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN