Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ermenilerin George Clooney ile tanıttığı websitesine Amerikalılar ilgisiz

Ermeni diasporası tarafından 1915 olaylarının 100. Yılı için kurulan ve tanıtımı ünlü oyuncu George Clooney ile yapılan İngilizce dilindeki 100lives.com adlı websitesine en fazla trafiğin Rusya’dan geldiği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 24.4.2015 08:54
Ermenilerin George Clooney ile tanıttığı websitesine Amerikalılar ilgisiz
Fact Check Armenia girişimi tarafından yapılan açıklamada, 100lives.com'un tamamen İngilizce dilinde yayın yapmasına rağmen ziyaretçilerinin sadece yüzde 3,9'unu ABD'den almasının garip olduğu vurgulandı.

"2014 yılıunda Ermenistan tehlikeli bir dönüş yaparak Rusya'nın yeni gümrük birliğine katıldı, sırtını Batı'ya döndü" denilen açıklamada, girişimin sözcüsü Ayhan Özmekik'ten de şu alıntı yapıldı: "Ermenistan ve destekçileri Moskova ile hiç olmadıkları kadar yakınlar. Buna rağmen aynı zamanda ABD'den de ve AB'den de yardım istiyorlar."

Özmekik, Ermenistan'ın Rusya ile politik olarak yakınlaşmasının yanında, Rusya'nın 100lives.com'un ziyaretçi sayısının artırılması için kullanıldığını söyledi.

Alexa web istatistik şirketinin verilerine göre 100lives.com'un ziyaretçilerinin yüzde 57,8'ini Rusya'dan, yüzde 13,2'sini Ermenistan'dan ve yüzde 6,1'ini ise Ukrayna'dan gelen kullanıcılar oluşturuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ermenilerin George Clooney ile tanıttığı websitesine Amerikalılar ilgisiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN