Mühimmatı kalmayan 'ın ok, yay ve pala gibi silahlarla savaşacak

Giriş Tarihi: 24.4.2015 15:54
Mühimmatı kalmayan Boko Haram'ın ok, yay ve pala gibi silahlarla savaşacak

'nın kuzeydoğusunda faaliyet gösteren terör örgütünün silah ve mühimmat temin edemediği, ok ve yay gibi silahlara geri döndüğü bildirildi.

Savunma Bakanlığı Sözcüsü Chris Olukolade, yaptığı açıkalamada, " teröristlerinin elinde silah ve mühimmat kalmadı. Artık ellerinde sadece ok, yay ve pala gibi silahlar var. 500 militandan sadece birkaçı tüfek taşıyor. Tüfeği olanların da mermisi yok" ifadelerini kullandı.

Ordunun havadan ve karadan devam eden operasyonları sonucu militanların Sambisa Ormanı'na çekildiğine dikkati çeken Olulade, askerlerin silah ve cephaneliği kalmayan Boko Haram militanlarını kısa sürede etkisiz hale getireceğini dile getirdi.

ordusu, kısa süre önce Adamawa, Borno ve Lobe eyaletlerinde Boko Haram militanlarının elindeki yerlerin kurtarıldığını açıklamıştı.

Adı yerel Hausa dilinde "Batılı tarzda eğitim yasaktır" anlamına gelen Boko Haram, yaklaşık 160 milyon nüfusuyla Afrika'nın en kalabalık ülkesi Nijerya'nın kuzeyinde 2002 yılında kuruldu. Örgütün, liderleri Muhammed Yusuf'un 2009'da gözaltındayken ölmesinin ardından başlattığı kitlesel şiddet eylemlerinde binlerce kişi yaşamını yitirdi, binlercesi de yerlerinden oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mühimmatı kalmayan Boko Haram'ın ok, yay ve pala gibi silahlarla savaşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN