Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıllarca kendisini e atan annesini aradı

, 25 yıl önce lüğe atılan dört günlük bebeğin öz ailesini bulma mücadelesini konuşuyor. Kendisini çöplükten alıp yurda veren polise ulaşan Robin Barton, bu polis sayesinde ailesini buldu.

Giriş Tarihi: 28.4.2015 17:12
Yıllarca kendisini çöpe atan annesini aradı
California'da dram filmlerini aratmayan bir olay yaşandı. Henüz dört günlük iken annesi tarafından e atılan Robin Barton, 25 yıl önce kaybettiği ailesini büyük bir yolculuk sonunda buldu.

Michael Buelna adlı polis memuru, California eyaletinin Santa Ana kentinde devriye gezerken çöplükten bir ses duydu. İlk başlarda bunun bir kedi sesi olduğunu düşünen Buelna, çöpü karıştırdığında dört günlük olduğu tespit edilen bir bebek olduğunu buldu. Hastaneye kaldırılan Barton bebek yaklaşık bir ay hastanede yattı. Bu süre içinde kimliği tespit edilen anne bulundu. Anneye çocuğu tehlikeye atma ve cinayete teşebbüsten üç yıl hapis ceza verildi. Bu süre zarfında çocuk bir yurda verildi ve daha sonrasında ise bir aileye evlatlık verildi. Robin Barton her ne kadar küçük de olsa evlatlık olduğunu biliyordu ve üvey anne-babasına daima öz ailesini soruyordu.

'Annemi affettim'

Barton, öz ailesine kavuşmak için ilk önce hayatını kurtaran polis memurunu aramaya başladı. Emekli olan polisi bulan Barton "Nihayet, sonunda seni buldum. Beni çöp konteynerinde bulup hayatta kalmamı sağladın için sana minnettarım" dedi. Duygulu anlar yaşayan Buelna, "Seni bulduğum için ben de çok mutluyum. Seni çöplükte bulduğum zaman hemen nefes vermeye başladın" dedi.

Buelna'nın yardımıyla kısa sürede ailesinin nerede yaşadığını öğrenen Batron, babasıyla bir görüşme ayarladı. Baba-oğulun karşılaşması ise yürek burktu. 25 yıllık hasretin acısı yerini sevince bıraktı. Batron, "Büyük bir yolculuğun sonunda öz ailemi buldum. Çok mutluyum. Bu mükemmel bir duygu. Annemin beni çöpe atmasını unuttum çünkü o zaman 18 yaşlarındaydı" dedi. Meksika'da yaşayan annesi ise kameralardan uzak durdu. Baba Marcos Meza "25 yıllık arayış sona erdi. Oğluma kavuştuğum için çok mutluyum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıllarca kendisini çöpe atan annesini aradı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN