David 'dan İsrail'in saldırısına destek

Giriş Tarihi: 29.4.2015 15:59
David Cameron'dan İsrail'in Gazze saldırısına destek

Başbakanı , 'İsrail'in geçen yıl yaz aylarındaki saldırılarında kendini savunmakta haklı olduğunu' söyledi.

Birleşik Krallık'ta, haftalık yayımlanan "Jewish Chronicle" gazetesine demeç veren , "İsrail'e yönelik rastgele saldırılar yapıldı. Kendimi barış isteyen ancak rastgele yapılan saldırılara maruz kalan İsrail halkının yerine koyduğumda, İsrail'in yanında durmanın ve İsrail'in kendini savunma hakkı olduğunun önemi artıyor" ifadelerini kullandı.

İnsanların saldırılarda hayatını kaybetmesinden üzüntü duyduklarını belirten Cameron, "Başbakan Binyamin Netanyahu'nun da söylediği gibi, İsrail'in halkını korumak için silah kullanmasıyla Hamas'ın silahlarını korumak için insanlarını kullanması arasında önemli bir fark var" dedi.
'de bu ay, ülkede yaşayan Yahudilerin oy eğilimlerini anlamaya yönelik bir anket yapılmıştı. Buna göre ankete katılanların yüzde 69'u Muhafazakar Parti yanıtını verirken, yüzde 22 İşçi Partisi demişti. Muhafazakar Parti lideri David Cameron geçen yıl İngiliz Parlamentosu'nda Filistin'in devlet olarak tanınmasına ilişkin oylamada çekimser kalmıştı. İsrail'in geçen yıl yaz aylarında 'ye yönelik saldırılarında da sessiz kalmakla eleştirilen Cameron, bu nedenle ilk Müslüman kabine üyesini kaybetmişti.Barones Sayeeda Warsi de İngiliz hükümetini Gazze saldırılarına tepki göstermemekle eleştirerek, hükümetin Gazze politikalarından dolayı geçen yıl İngiltere Dışişleri Bakanlığının İnanç ve Toplumlardan Sorumlu Bakan Yardımcısı görevinden istifa etmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
David Cameron'dan İsrail'in Gazze saldırısına destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN