Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'in resepsiyonuna katılmadı

'in 'da ikinci katip seviyesindeki Maslahatgüzarı Amira Oron'un verdiği resepsiyona hükümetten yine hiç katılım olmadı.

Giriş Tarihi: 30.4.2015 10:37
Türkiye İsrail'in resepsiyonuna katılmadı
'in 'da görevine yeni başlayan ikinci katip seviyesindeki Maslahatgüzarı Amira Oron, ülkesinin bağımsızlık günü nedeniyle bu akşam Swissotel'de bir resepsiyon verdi.

HÜKÜMETİ TEMSİLEN KİMSE KATILMADI


Resepsiyona, hükümeti temsilen katılım olmadı. Aynı zamanda Dışişleri Bakanlığı'ndan büyükelçi seviyesi ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nden de general seviyesinde resepsiyona hiç katılım olmadı. Bu tablo, İsrail'in özür dilemesinin üzerinden iki yıldan fazla zaman geçmesine rağmen ile İsrail arasındaki ilişkilerin normalleşmesi sürecinin hala tamamlanamadığının göstergesini oluşturdu.

TÜRK BAYRAĞI TAKILDI İSTİKLAL MARŞI OKUNDU


Resepsiyona Türkiye'yi temsilen katılım olmaması nedeniyle açılış, sadece İsrail maslahatgüzarı tarafından yapıldı. Resepsiyon salonunda, İsrail'in yanı sıra Türk bayrağı da vardı. Türkiye ile İsrail'in milli marşları okunurken, porotokelde sadece İsrail maslahatgüzarı vardı.

BATILI ÜLKELERİN BÜYÜKELÇİLERİ KATILDI

Resepsiyona başta ABD olmak üzere batılı ülkelerin Ankara'daki büyükelçilerinin katılımı dikkat çekti. ABD Büyükelçisi'nin, İsrail'in maslahatgüzarı ile resepsiyondaki sohbeti de dikkat çekiciydi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye İsrail'in resepsiyonuna katılmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN