Dünyanın en şanssız gezgini

Giriş Tarihi: 1.5.2015
Dünyanın en şanssız gezgini

Nepal'de 7.8 büyüklüğündeki depremden sağ kurtulan İngiliz Zoe Nash, 2004'te Tayland'da 200 bin kişinin öldüğü tsunami felaketini de yara almadan atlatmış

7.8 büyüklüğündeki depremle büyük bir facia yaşayan Nepal'den sağ kurtulan İngiliz sağlık gönüllüsü Zoe Nash için "şanssız gezgin" demek mümkün. Çünkü Nash, 11 yıl önce Tayland'da 200 bin kişinin hayatını kaybettiği tsunami felaketini de yara almadan atlatmış. 2004'te gerçekleşen tsunamiye Tayland'daki bir sahildeyken yakalanan 30 yaşındaki Nash, dalgalarda yüzlerce metre sürüklendiğini ancak güvenli bir noktaya çıkıp hayata tutunduğunu söyledi. Nepal'deki deprem esnasında ise Bhaktapur şehrinde olan Nash, "Sarsıntı başladığında bir otobüsteydim. İnsanlar panik halinde çığlık çığlığaydı. Tam o esnada ayağımızın altındaki caddenin sert bir şekilde sallandığını hissettim" dedi. Binaların hareket ettiğini ve yıkılan binaların üzerinde toz bulutlarının oluştuğunu gören Nash, "Çevredeki insanlarla yaklaşık iki saat bir arada şok halinde kalakaldık. Bu sürede en az 15 artçı sarsıntı daha hissettik" dedi.

'YARDIMA DEVAM EDECEĞİM'
Önceki gün Hindistan'ın başkenti Delhi'ye ulaşan genç kadın, olayların ardından insani yardımın ne kadar önemli olduğunu daha iyi idrak ettiğini ve bundan sonra da yardımlara devam etmek istediğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın en şanssız gezgini
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN