Dünyanın en yakışıklı matematikçisi

Giriş Tarihi: 1.5.2015
Dünyanın en yakışıklı matematikçisi

İtalyan asıllı matematikçi Pietro Boselli Armani tarafından keşfedilerek modellik kariyeri de yaptı. Öğretim görevlisi olan Boselli, fiziğiyle gördüğü ilgiden şikâyetçi...

İngiltere'nin en saygın üniversitelerinden University College of London'da (UCL) geçtiğimiz eğitim sezonunda ders veren İtalyan asıllı matematikçi Pietro Boselli (26) mesleki başarısından çok, mankenlik geçmişiyle gündeme geldi. UCL'deki ünü birdenbire artan Boselli, okuldaki insanların anlattığı dersten çok fiziğine odaklanmalarından şikâyetçi... Mühendislik ve matematik eğitimi alan Boselli, mesleğinde de en az mankenlikte olduğu kadar birikimli olduğunu vurguluyor. İtalya'nın Negrar kentinde dünyaya gelen Pietro Boselli, hızlı bir şekilde gündeme gelmesinin ardından dünyanın birçok gazete ve dergisine röportajlar verdi. 2014 Avrupa Fitness Şampiyonu olan Boselli, henüz 6 yaşındayken ünlü moda tasarımcısı Giorgio Armani tarafından keşfedildiğini anlattı. Armani'nin "Sen mutlaka model olmalısın" sözünden sonra, kendisini tamamen bu yolda geliştiren Boselli, çok defa podyumlarda boy göstermesinin yanında, birçok marka için modellik de yaptı. Öğretim görevlisi olmasının yanı sıra modellik altyapısının da keşfedilmesiyle birlikte Pietro Boselli'nin sosyal medya hesaplarındaki takipçi trafiği anormal şekilde hareketlendi. Instagram, Twitter ve Facebook'ta çok sayıda mesaja ve hayranlık ifadelerine muhatap olan Boselli'yle ilgili en çok tutan yakıştırma ise "Dünyanın en yakışıklı matematikçisi" oldu.

'BİLİM YOLUNDAYIM'
Mankenlerin ve modellerin pek akıllı olmadığının sanıldığını söyleyen Pietro Boselli, Fransız basınına yaptığı açıklamada, "Bu algıyı kırmak için modelliği bıraktım. O artık benim geçmişimin bir parçası oldu. Ben zekamla ve aklımla bilim yolunda yürüyeceğim" ifadelerini kullandı. Boselli, CV'sinde modellik geçmişine dair hiçbir atfın yer almadığını, birçok internet sitesindeki fotoğraflarını da kaldırttığını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın en yakışıklı matematikçisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN