Dünya beşik gibi

Nepal'deki 7.8'lik felaketten sonra dün Akdeniz, Yeni Zelanda, Papua Yeni Gine ve ABD'de oldu. Can kaybı olmaması sevindirdi

Giriş Tarihi: 5.5.2015
Dünya beşik gibi
Dünya, Nepal'de 25 Nisan'da meydana gelen 7.8 büyüklüğündeki in şokunu atlatmaya çalışıyor. Önceki gün Japonya'da 5.7 büyüklüğünde deprem yaşanmıştı. Dün ise Papua Yeni Gine, ABD, Yeni Zelanda ve Akdeniz'de şiddetli sarsıntılar meydana geldi. Papua Yeni Gine'deki 5.6 büyüklüğündeki depremin merkez üssü geçen hafta iki şiddetli depremin yaşandığı New Britain bölgesi oldu.

ÇOK EV HASAR GÖRDÜ
Yeni Zelanda'da merkez üssü Wanaka kenti olan depremin büyüklüğü 6 olarak açıklandı. Çok sayıda ev hasar görürken ölen ya da yaralanan olmaması tek sevindirici haber oldu. ABD'nin Kaliforniya eyaletinde de deprem iki farklı bölgeyi vurdu. San Francisco sahil bölgesindeki 4 büyüklüğündeki depremden 12 saat sonra bu kez Los Angeles ve çevresi 3.9 büyüklüğündeki deprem ile sarsıldı. Her iki depremde de ölen ya da yaralanan olmadı. Akdeniz-Doğu Baseni'nde ise 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD verilerine göre, saat 07.07'de merkez üssü Akdeniz-Doğu Baseni olan 4.3 büyüklüğünde deprem kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya beşik gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN