Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ye mahkemeden kötü haber

Giriş Tarihi: 7.5.2015 13:28
Sarkozy’ye mahkemeden kötü haber

Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas ’nin avukatıyla yaptığı telefon görüşmelerinin, hakkında açılan davada kanıt olarak kullanılmasına hükmedildi

'nin avukatlarından Paul-Albert Iwens, diğer avukat Thierry Herzog ile müvekkili hakkında açılan davayla ilgili telefon görüşmelerinin kanıt olarak kullanılmaması ve davanın esastan reddedilmesi başvurularının kabul edilmediğini açıkladı.

Iwens, "meşru beklentilerimizin tersine, mahkeme davanın esastan bozulmasıyla ilgili talebimizi kabul etmedi" dedi.

Geçen yıl, "gizli adli soruşturmayı ihlal etmek" suçlamasıyla bir gün gözaltına alınıp sorgulandıktan sonra serbest bırakılan Sarkozy hakkında "yolsuzluk" ve "nüfuz suistimali" suçlamasıyla dava açılmasına karar verilmişti. Nicholas Sarkozy, suçlu bulunması halinde 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecek. Sarkozy'nin, avukatıyla yaptığı telefon görüşmeleri sırasında, kendisi hakkında açılan bir soruşturmayla ilgili içeriden bilgi alabilmek amacıyla Yargıtay Savcısı Gilbert Herzog ile temasa geçtiği ortaya çıkmıştı.

Ünlü kozmetik şirketi L'Oreal'ın sahibi Liliane Bettencourt'un yasa dışı bir şekilde Sarkozy'nin partisine maddi destek sağladığı gerekçesiyle açılan soruşturma kapsamında içeriden bilgi almak karşılığında, Sarkzoy'nin Yargıtay savcısına Monaco'ya tayin sözü verdiğinin ortaya çıkması kamuoyunda geniş yankı uyandırmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarkozy’ye mahkemeden kötü haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN