Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan flaş 'Türkiye' açıklaması

Dışişleri Bakanı Nalbandyan, Türkiye ile ilişkilerin normalleşmesi konusunda herhangi bir ön koşullarının olmadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 8.5.2015 10:27 Güncelleme Tarihi: 8.5.2015 14:26
Ermenistan'dan flaş 'Türkiye' açıklaması
Dışişleri Bakanı Eduard Nalbandyan, Ermenistan'ın Türkiye'den toprak talebinin olmadığını söyleyerek, Türkiye ile ilişkilerin normalleşmesi konusunda herhangi bir ön koşullarının olmadığını söyledi.

İŞTE BÜYÜK ERMENİ YALANLARI

Nalbandyan, Washington ziyareti kapsamında Ulusal Basın Kulübü'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

OSMANLI DAĞILIRKEN ERMENİLER NE YAPIYORDU?-TIKLAYIN


"ABD'NİN DURUŞUNU PAYLAŞIYORUZ"


Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ve beraberindeki heyetin, 7-9 Mayıs'ta 1915 olayları ile ilgili Ermeni diyasporası tarafından düzenlenen bir dizi anma etkinliğine katılmak üzere Washington'da bulunduğunu kaydeden Nalbandyan, Washington'un Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin normalleşmesinden yana olduğunun hatırlatılması üzerine, "ABD'nin, Türkiye Ermenistan ilişkilerinin ön koşulsuz olarak normalleşmesi konusundaki duruşunu paylaşıyoruz" dedi.

İŞTE ERMENİ MESELESİNİN GERÇEKLERİ

"ERİVAN'DA BAŞARILI GÖRÜŞMELER OLDU"


Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın birkaç yıl önce Türkiye ile ilişkilerin normalleşmesi ile ilgili attığı adımların çok zor ama yerinde olduğunu ifade eden Nalbandyan, "Türkiye ile 2009 yılında dönemin Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın başkanlık ettiği heyetle Erivan'da çok başarılı görüşmeler yaptık ve sınırların açılması ile iki ülke arasında ekonomik ilişkilerin normalleşmesini sağlayacak iki protokol imzaladık. Türkiye protokolleri askıya aldı, şimdi yine başladığımız noktadayız" diye konuştu.

"ERMENİSTAN'IN TOPRAK TALEBİ YOK"


Bir gazetecinin "Ermenilerin Türkiye'den toprak talep etmesi" ile ilgili sorduğu soruya Nalbandyan, bu iddianın Türkiye'de ortaya atıldığını öne sürerek, "Ermenistan Cumhuriyeti hiçbir zaman Türkiye'den toprak talebinde bulunmadı" yanıtını verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ermenistan'dan flaş 'Türkiye' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN