Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Roswell uzaylısı gün yüzüne çıktı

Giriş Tarihi: 8.5.2015
Roswell uzaylısı gün yüzüne çıktı

68 yıl önce ABD'nin Roswell şehrine düştüğü öne sürülen UFO'daki uzaylıya ait orijinal fotoğraf, Meksika'da düzenlenen bir etkinlikte ilk kez gösterildi

ABD'nin New Mexico eyaletine bağlı Roswell şehrine 1947'de uzaydan düştüğü öne sürülen UFO aracında; bir pilot tarafından keşfedildiği iddia edilen "uzaylıya" ait orijinal fotoğraf, Meksika'nın başkenti Mexico City'deki bir etkinlikte ortaya çıkarıldı. Dünyaca ünlü UFO uzmanları Tom Carey, Don Schmitt, Jaime Maussan'ın beraber düzenlediği ve Ay'a ilk defa ayak basan 6'ncı astronot Edgar Mitchell'in de katılımcılar arasında yer aldığı "Be Witness" adlı etkinlikte, olayın yaşandığı öne sürülen yıllarda gazetecilik yapan Adam Dew'in arşivinde bulunan konuyla alakalı "gerçek fotoğraf" sergilendi. Programın katılımcılarından gazeteci Dew, ilk defa basına yansıyan ve 1947'deki vakaya ışık tutması beklenen yeni Roswell fotoğrafının hikâyesini konferansta anlattı.

CIA'DEN UFO İTİRAFI

ANALİZCİLER DOĞRULADI
Fotoğrafın ilk olarak Arizona eyaletinde yaşayan jeolog Bernard Ray'in koleksiyonunda ortaya çıktığını anlatan Dew, söz konusu görüntünün sonradan kendi arşivine geçtiğini ve içinde bir montaj olup olmadığı ihtimaline karşın fotoğrafı analizcilere doğrulattığını söyledi. Konferansta konuşan UFO Araştırmacısı Tom Carey ise Dew'in kendilerine getirdiği "orijinal fotoğrafı", uzun süredir yapılan karşılaştırma ve araştırmalar sonucunda orijinal olduğunu tespit ettikten sonra sergilemeye karar verdiklerini açıkladı. Yeni Roswell uzaylısı fotoğrafının, yaratıkla alakalı 1995'te ortaya çıkan sahte fotoğrafla da kıyaslandığını belirten Carey, gerçek canlının en ve boy olarak 1995'te resmi yayımlanan sahte yaratığınkine oranla daha kısa olduğunu vurguladı.

İŞTE 20 YILLIK UFO BELGELERİ

İNGİLİZLER'E GÖRE FİYASKO
Ancak Roswell UFO vakasına dair önceki gün düzenlenen konferansta ortaya çıkan deliller, bilim dünyası ve dünya basınını ikna etmeye yetmedi. Olayı haberleştiren İngiliz basını, yeni Roswell uzaylısı resimleri için "muhteşem fiyasko" şeklinde başlıklar kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Roswell uzaylısı gün yüzüne çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN