Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sadakataşı Derneği Nepal de insani yardımlarını sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 8.5.2015 11:06 Güncelleme Tarihi: 8.5.2015 11:07
Sadakataşı Derneği Nepal de insani yardımlarını sürdürüyor.

Nepal de meydana gelen depremin ardından 24 saat içinde bölgeye varan Sadakataşı Derneği Acil Yardım ekibi bölgede arama kurtarma çalışmalarına katıldı ve felaketten etkilenen Nepal halkına insani yardımlar da bulundu.

Depremin hemen ardından Oradaydık

Depremin meydana geldiği ilk günden bu yana ölenlerin sayısı 7 bini aştığı bildiriliyor. Ara ara devam eden artçı sarsıntılar sebebiyle halk büyük panik yaşıyor. Şehir merkezlerini terk edip kırsal alanlara giden İnsanlar çaresiz bir şekilde yardım bekliyor.
Depremin yaşandığı ilk saatlerden itibaren Nepal'e varan ekip bölgedeki partner kurumunun desteğiyle de arama kurtarma çalışmalarına katılarak acil yardımların da dağıtımını gerçekleştirdi. Derneğin; Acil Yardım Koordinatörü Necip Fazıl Aksoy'un aktardıklarına göre:
Depremin yaşandığı bölgeye ayak bastığımızda görüntüler bize Marmara Depremini hatırlattı. Eski ve bakımsız bir çok binanın yıkıldığını gördük. Geldiğimiz ilk günden bu yana artçı sarsıntılar da ara ara devam ediyor. Artçı sarsıntıların devam etmesi sebebiyle insanlar sokaklarda kalıyor.

Felaketin Yaşandığı Her Bölgeye Dokunmaya Çalışıyoruz.

Birleşmiş Milletlerden yapılan açıklamaya göre deprem 8 milyon kişiyi etkiledi ve 1.4 milyon kişinin gıda yardımına ihtiyaç duyduğu açıklandı.
Sadakataşı Derneği Acil Yardım Koordinatörü Necip Fazıl Aksoyun aktardıklarına göre: Başkent Katmantu da ve Katmantu'ya çok yakın olan Bhaktabur'da, Boldunga da , depremin merkez üssü Gorka da ve ulaşılamayan dağ köylerinde insani yardımlar dağıtarak felaketin yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Şuana kadar 5000 aileye yardım da bulunduk. Dağıtımlarımızın arasında Çadır, Battaniye, Çocuk maması, temiz su, hijyen malzemeleri ve gıda malzemeleri yer alıyor. Daha önce bu felaketi yaşadığımızdan, depremin insanların hayatında nasıl yaralar açtığını biliyor ve bu doğrultu da yardımlarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.

Felaket Büyük Acil Yardıma İhtiyaç Var.


Burada çok ciddi gıda, temizlik ve barınak ihtiyacı var. Sadakataşı Derneği olarak deprem dolayısıyla bir yıkım yaşayan Nepal halkına gıda, ilaç, su, çocuk maması ve çadır yardımı yapıyoruz.

Nepal Halkı yardımlarınızı bekliyor
Bağış Linki: https://odeme.sadakatasi.org.tr/ Telefon: 0216 614 04 63
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sadakataşı Derneği Nepal de insani yardımlarını sürdürüyor.
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN