Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyaz Saray yemeklerinde 'hatıra' çalınmasına önlem

ABD Başkanı'nın verdiği her yemek davetinde, masalardaki altın kaplama kartlıkların çalındığı ortaya çıktı. Garsonlara "Konuklar oturunca kartlıkları toplayın" talimatı verildi

Giriş Tarihi: 10.5.2015
Beyaz Saray yemeklerinde 'hatıra' çalınmasına önlem
Washington Post gazetesi, Beyaz Saray'a resmi yemek daveti üzerine gelenlerin masalardaki bazı gereçleri 'hatıra olsun' diye gizlice ceplerine indirdiklerini yazdı. Gazeteye konuşan Beyaz Saray çalışanları, yemek davetlerinden sonra her misafirin oturacağı yeri göstermesi için masaya konulan altın kaplama isim kartlıklarının sayımda eksik çıktığını söyledi.

STREEP HAVLU YÜRÜTMÜŞ

Gazeteye isim vermeden konuşan bazı Beyaz Saray çalışanları üzerinde kartal şekilli başkanlık forsu motifi bulunan kartlıkların üst düzey davetliler tarafından bile gizlice alındığını gördüklerini söyledi. Her davette masalardan daha çok gerecin kaybolması Beyaz Saray idari yönetimine önlem aldırdı. Japonya Başbakanı Şinzo Abe onuruna geçen ay Beyaz Saray'da verilen resmi yemekte ilginç bir uygulamaya geçildi. Garsonlardan katılımcılar yerlerini aldıktan sonra altın kaplama kartlıkları masalardan kaldırılması istendi. Öte yandan Washington Post haberinde oyuncu Merly Streep'in de, 2011'de Beyaz Saray'da yer aldığı bir törende lavabodaki pelüş havluları çok beğenerek birkaç tanesini çantasına koyduğunu yazdı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyaz Saray yemeklerinde 'hatıra' çalınmasına önlem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN