'da üç ayda 13 camiye saldırı

Giriş Tarihi: 13.5.2015 09:40
Almanya'da üç ayda 13 camiye saldırı

Bu yılın ilk üç ayında 'da 13 camiye, politik nedenlerle saldırı düzenlendiği bildirildi, bağımsız sivil kuruluşlar bu sayının çok daha fazla olduğunu öne sürüyor.

Alman Sol Partinin Federal Parlamentoda verdiği soru önergesine, federal hükümet tarafından verilen cevapta, bu yılın ilk üç ayında 13 camiye politik nedenlerden dolayı saldırı yapıldığının kaydedildiği bildirildi.
Federal hükümetin verdiği cevapta, camilere, cami derneklerine ve diğer İslami kuruluşlara yapılan saldırıların, Yahudi kurumlara ve havralara yapılan saldırıların aksine, halen ayrı bir kategoride tescil edilmediği kaydedildi.
Bu yüzden Polis İstatistik Dairesi PKS tarafından kaydedilen rakamların gerçekleri tam olarak yansıtmadığı düşünülüyor. Sol Parti tarafından, camilere ve Müslümanların kurumlarına yapılan saldırıların ne zaman ayrı bir kategoride kaydedileceğine dair yöneltilen soru karşısında, federal hükümet eski cevabı hatırlattı.
Eski cevapta federal hükümet böyle bir uygulamanın, ancak içişleri bakanları konferansında kararlaştırılabileceğini bildirmişti. Böyle bir girişimin federal hükümet tarafından desteklenip desteklenmeyeceği konusunda ise somut bir ifade kullanılmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya'da üç ayda 13 camiye saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN