'dan ve 'a şok uyarı

Giriş Tarihi: 13.5.2015 16:11 Güncelleme Tarihi: 13.5.2015 16:32
İran'dan ABD ve Suudi Arabistan'a şok uyarı

Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Cezayiri: " ve , Yemen halkına yardımları engelleme girişiminde bulunurlarsa, bölgede kontrol edemeyecekleri bir ateşin alevlenmesine sebep olurlar"

Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Mesud Cezayiri, ve 'ı, "ülkesinin Yemen'e gönderdiği insani yardım taşıyan gemiye yönelik olası herhangi bir girişimde bulunmamaları" konusunda uyardı.

Tuğgeneral Cezayiri, El-Alem televizyonuna verdiği röportajda, İran'ın gönderdiği insani yardımların Yemen halkına ulaşmasını umduklarını ifade ederek, "Aksi taktirde başka seçenekleri kullanmak durumunda kalacağız. Bu seçeneklerin ne olduğunu zamanı geldiğinde açıklayacağız" ifadesini kullandı.

Suudi Arabistan'ın İran yardım gemisinin Yemen kıyısına ulaşmasını engellemesi durumunda, "cevaplarının ne olacağı" yönündeki soruya, "İran'ın sabrının da bir sınırı var" şeklinde cevaplayan Cezayiri, "Suudi Arabistan'ın yeni yöneticileri ile ABD şunu açıkça bilsinler ki Yemen halkına ulaştırılmak üzere insani yardım taşıyan İran gemisine olası her türlü saldırı girişimi, bölgede ABD ve Suudi Arabistan'ın kontrol edemeyeceği ateşin alevlenmesine sebep olacaktır" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
İran'dan ABD ve Suudi Arabistan'a şok uyarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN