Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de bugün göreve başlıyor

Giriş Tarihi: 14.5.2015 11:35
İsrail'de hükümet bugün göreve başlıyor

'in yeni inin Knesset'teki törenle resmi olarak göreve başlaması bekleniyor.

Knesset'in resmi sayfasından yapılan duyuruya göre, Başbakanı Binyamin Netanyahu liderliğindeki 34. in bu akşam yemin töreniyle görevine başlaması planlanıyor.

İsrail'i yönetecek yeni koalisyonda, Netanyahu liderliğindeki Likud'un yanı sıra Ekonomi Bakanı Naftali Benett liderliğindeki aşırı sağcı Yahudi Evi, merkez sağ eğilimli Kulanu (Hepimiz) partisi ve radikal Siyonist partiler olarak bilinen Birleşik Tevrat Yahudiliği ve Şas (Tevrat Muhafızları Partisi) yer alıyor.

Hükümetteki bakanlık sayısının 18'le sınırlandırılmasına ilişkin kanunun değiştirilmesinin dün mecliste kabul edilmesiyle, Netanyahu'nun koalisyon partilerine bakanlık dağıtımında eli güçlenmişti. Buna göre, Netanyahu liderliğindeki koalisyonun 20 bakanlıktan oluşması bekleniyor.

Yeni hükümette, Likud milletvekillerinden Ze'ev Elkin'in Göçmenlerin Adaptasyonu Bakanlığı'na, Yariv Levin'in Turizm Bakanlığı'na, Miri Regev'in Kültür ve Spor Bakanlığı'na, Ofir Akunis'in ise İletişim Bakanlığı'na getirilmesi bekleniyor.

Öte yandan, dün eski Ulaştırma Bakanı Yisrael Katz bu koltuğa yeniden atanmıştı. Ayrıca, Şas Partisi lideri Aryeh Deri'nin de Ekonomi Bakanı olması öngörülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail'de hükümet bugün göreve başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN