'de İngiliz oyunu

Güvenlik birimleri, ’de yardım faaliyetleri yürüten ve hastane, yol, fabrika gibi yatırımlara imza atan Türk firmalarını yeni saldırılara karşı uyardı. İngiltere, ABD ve Birleşik Arap Emirlikleri’yle bağlantılı gizli servis çalışanlarının teröristlerle temasının tespit edildiğini belirten yetkililer, saldırılarda destek sağlanan taşeron örgütlerin kullanılacağını bildirdi.

Giriş Tarihi: 14.5.2015 15:21
Somali'de İngiliz oyunu
güvenlik kaynakları Somali'de yardım faaliyetleri yürüten ve Somali halkının hayatını kolaylaştıran yatırımlara imza atan Türk firmalarını yeni saldırılara karşı uyardı. Bu saldırılarda Somali'nin yerlisi olan terörist grupların taşeron olarak kullanılacağını bildiren güvenlik birimleri, İngiltere, ABD ve Birleşik Arap Emirlikleri'yle bağlantılı olduğu düşünülen bazı yabancı istihbarat servisi çalışanlarının yerli terörist gruplarla saldırı amaçlı temaslarının tespit edildiğini bildirdi. Somali'de faaliyet gösteren yabancı istihbarat servislerinin başta Somali Limanı olmak üzere Türkiye'nin ülkedeki yatırım faaliyetlerine saldırı düzenleyecek radikal gruplara silah temin ettiği öğrenildi.

AĞIR SİLAH VERİYORLAR


Silahtan arındırılmış bölgelerde faaliyet gösteren radikal grupların, istihbarat ajanları tarafından RPG, AK 47, ile BKM diye tabir edilen ağır silahlarla silahlandırıldığı bildirildi. Güvenlik birimlerinin uyarılarında İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri ve Amerika gibi ülke ajanlarının isimlerine yer verilirken, bu ülkelerin Somali güvenlik makamlarını yeni saldırılara karşı uyararak İstihbarata Karşı Koyma amaçlı operasyon gerçekleştirdiği düşünülüyor. Ülkelerinin geleceğini Türk işadamlarının yatırımlarında gören sağduyu sahibi Somali halkı yabancı ajanların Türk işadamlarının yatırımlarına yönelik provokatif eylemlerine tepki gösteriyor. Son zamanda İngiltere, Amerika gibi ülkelerden üst düzey yetkililerin Somali'yi ziyaret etmesinden rahatsızlık duyan Somali halkı, Müslüman ülkelerin dışındaki yatırımların Somali'ye fayda sağlamayacağına inanıyor. Ülkede yeniden yeşeren huzur ve refah ortamının kalıcı olmasını arzu eden Somali halkı, yabancı ajanlarla birlikte hareket eden kişilerin tespit edilerek cezalandırılmasını talep ediyor.

Kaynak:Yenişafak

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Somali'de İngiliz oyunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN