Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suikastçının amacı Prens Harry'yi tahta çıkarmaktı

Prens Charles ve William'a suikast planlayan Mark Colborne'un kendisi gibi kızıl saçlı olduğu için Prens Harry'yi tahta çıkarmayı amaçladığı anlaşıldı. Colborne günlüğüne "koyu saçlıları" öldürmek istediğini yazmış

Giriş Tarihi: 14.5.2015
Suikastçının amacı Prens Harry'yi tahta çıkarmaktı
İngiltere'nin veliaht Prensi Charles ve Prens William'a yönelik suikast planladığı gerekçesiyle geçen yıl haziran ayında tutuklanan Mark Colborne isimli zanlının başkent Londra'daki duruşması başladı. Önceki gün başlayan ilk duruşmada savcı Annabel Darlow, Colborne'un polis tarafından ele geçirilen defterine, "koyu renk saçlı insanları öldürmek" ve "Prens Charles'ın kafasına susturucu takılmış bir tüfekle kurşun sıkmak istediğini" yazdığını aktardı. Colborne kızıl saçları nedeniyle ötekileştirildiğini düşünmüş ve kızıl saçlı olduğu için kendini Prens Harry ile özdeşleştirmişti. Colborune'un notlarında, Aryan kökenli olmayanlardan ve hüküm süren sistemden nefret ettiğini yazdığı da belirtildi. Günlükte "Charles'ı ve William'ı öldür ve Prens Harry kral olsun. Tiranları öldür ve gelecek hükümdarlık tiranlardan temizlensin" ifadelerinin yer aldığı aktarılıyor. Aynı defterde kızıl saçlı olduğu için sürekli ezildiğini belirten Colborne'un, herkesin bir teröriste nasıl dönüştüğünü görmesini istediğini yazdığı da ortaya çıkmıştı.

AĞABEYİ İHBAR ETTİ

Kendini Timothy McVeigh ve Anders Breivik gibi radikal görüşlü teröristlerle karşılaştıran Colborne, "Sadece benim değil tüm dünyadaki kardeşlerimin acısını dikkatleri çekecek büyük bir intikam ve kitlesel bir terör saldırısı düşünüyorum" yazdığı ifade edildi. Colborne'un büyük bir saldırı gerçekleştiremeyeceği durumda, küçük ölçekli saldırılarla eylemine başlayacağı da öne sürüldü. Colborne ise hakkındaki tüm iddiaları reddetti. Colborne'un ağabeyi tarafından ihbar edilmesinin ardından, saldırı planı için internette patlayıcı madde ve başka kimyasal maddeleri aradığı tespit edilmişti. Evinde yapılan aramalarda da patlayıcı maddeler ele geçirilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suikastçının amacı Prens Harry'yi tahta çıkarmaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN