Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ta Türk esintileri

Wall Street'te düzenlenen etkinlikte "Ceddin Deden", "Plevne Marşı", "Genç Osman", "Hücum Marşı" ve "Yelkenler Biçilecek" gibi marşlar icra edildi.

Giriş Tarihi: 15.5.2015 10:40 Güncelleme Tarihi: 15.5.2015 12:30
New York'ta Türk esintileri
Bu sene 34'üncüsü düzenlenen Türk Amerikan Kültür Festivali kapsamında, Wall Street'teki Bowling Green Parkı'nda düzenlenen etkinlikte "Ceddin Deden", "Plevne Marşı", "Genç Osman", "Hücum Marşı" ve "Yelkenler Biçilecek" gibi marşlar icra edildi.
Konserden önce, Türk ve Amerikan bayrakları milli marşlar eşliğinde Wall Street'te göndere çekildi.


Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) ve Giresunlular Derneği'nin organize ettiği etkinlikte konuşan New York Başkonsolosu Ertan Yalçın, dünyanın finans merkezi olarak kabul edilen Wall Street'te, Türk bayrağının göndere çekilmesinin gurur vesilesi olduğunu söyledi.Yalçın, "Burada dalgalandırdığımız bayrağımız müttefikimiz Amerika Birleşik Devletleri ile olan yakın ve dostane ilişkilerin önemli bir simgesidir" ifadesini kullandı.Törende Türk bayrağının altında Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) bayrağı da göndere çekilirken, Konseyin Genel Sekreteri Ramil Hasanov da bir konuşma yaptı.


Etkinliğe Türkiye'nin BM Askeri Ataşesi Kurmay Albay Namık Kemal Çil, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Çetin Kırışgil, TADF Başkanı Atilla Pak, New York Emniyet Müdürlüğü toplum koordinatörü Erhan Yıldırım, Türk Amerikan Demokratlar Birliği Başkanı Savaş Şahin, Türk-Amerikan toplum temsilcilerinden Ali Çınar ve Bowling Green Derneği Başkanı Arthur Piccolo da katıldı.
Etkinlikte ayrıca, Beşiktaş Belediyesi Oyun Gençlik ve Spor Kulübüne bağlı halk oyunu ekibi, halk oyunları gösterisi sundu. Civarda bulunan turistler ise gösterileri ilgiyle izledi.Türk Amerikan Kültür Festivali, cumartesi günü New York'ta düzenlenecek 34'üncü geleneksel ile devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
New York'ta Türk esintileri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN