Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rusların çoğu 'yi tehdit görüyor

Giriş Tarihi: 15.5.2015 10:30
Rusların çoğu ABD'yi tehdit görüyor

Rusların yarısından fazlasının ’nin ülkelerine bir tehdit olduğuna inandıkları ortaya çıktı.

Yapılan son kamuoyu araştırmalrına göre Rusların yarısından fazlasının 'nın ülkelerine bir tehdit olduğuna inandıkları ortaya çıktı. Araştırmada Ruslar arasındaki bu tehdit algısı eskiye göre arttı.
Moskova, Levada kamuoyu araştırma şirketine göre son yıllarda Ruslar arasında ABD'nin 'nın güvenli gelişimine engel olduğunu düşünenlerin sayısı önemli ölçüde arttı.

Rus vatandaşlarının yüzde 59'u ABD'nin memleketlerine ciddi bir tehdit olduğunu inanıyor. Bunlardan yüzde 19'u Amerikan tehdidinin kesin ve net olduğu görüşünde.

2007 yılında Rusların yüzde 47'si ABD'nin ülkeleri için tehdit olduğuna inanıyorlardı. Rusların yüzde 48'i Washington'dan gelen esas tehdidin ekonomik engelleme olduğuna inanıyor. Rusların yüzde 40'ı "ABD Rusya ekonomisi üzerinde kontrol kurmayı amaçlamaktadır", yüzde 36 ise "Amerikalılar yabancı fikir ve değerleri bize dayatmak istiyor" diye cevap verdi.
Sorulanların yüzde 31'i ABD'nin Rusya'yı askeri yönden işgal edeceğinden korktuklarını söylediler. 2007 yılında bu oran yüzde 21 idi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusların çoğu ABD'yi tehdit görüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN