Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın yarım milyon açığı var

Giriş Tarihi: 22.5.2015 11:50 Güncelleme Tarihi: 22.5.2015 12:41
Almanya'nın yarım milyon akademisyen açığı var

'da 2020'de, yarım milyonu olmak üzere 1,8 milyon nitelikli işgücü eksikliği görüleceği bildirildi.

'nın 2020'ye kadar yarım milyonu olmak üzere 1,8 milyon işgücüne ihtiyaç duyacağı, noksanlar giderilmediği takdirde 2040'a kadar bu rakamın 3,9 milyona yükseleceği bildirildi.
'Frankfurter Allgemeine Zeitung' isimli gazetenin Bavyera Eyaletindeki 'Prognos AG' tarafından yapılan araştırma sonuçlarını kaynak göstererek verdiği haberde, 3 yıl önce yapılan tahminlerde Almanya'da daha çok akademisyen ve daha az nitelikli işçiye ihtiyaç duyulduğunun belirlendiği kaydedildi.
Bavyera Ekonomi Birliği VBW Genel Müdürü Bertram Brossardt, 3 yılda görülen değişikliğin, eğitim sürecinden mesleki hayata bir kayma olduğunu gösterdiğini, bunun aynı zamanda eğitimde büyüme olduğunu ifade ettiğini, akademisyen sayısının arttığını söyledi.
Brossardt, işgücü eksikliğinin giderilmesi için haftalık çalışma saatlerinin uzatılmasını, eğitim seviyesinin yükseltilmesini, çalışma fırsatlarının artırılmasını ve herşeyden önce bayanların aile ile iş hayatını daha iyi koordine edebilmesini sağlayacak önlemler alınmasını taleb etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya'nın yarım milyon akademisyen açığı var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN