Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'tan "seferberlik" hazırlığı

Giriş Tarihi: 23.5.2015 13:19
Hizbullah'tan seferberlik hazırlığı

Genel Sekreteri Hasan , Suriye'de savaşmamaları halinde, çatışmaların Lübnan'a sıçrayacağını belirterek, gelinen aşamada genel seferberlik ilan edebileceklerini söyledi.

Genel Sekreteri Hasan , Suriye'de savaşmamaları halinde, çatışmaların Lübnan'a sıçrayacağını belirterek, gelinen aşamada genel seferberlik ilan edebileceklerini ifade etti.

"Direniş Gazileri Günü" münasebetiyle düzenlenen merasime telekonferans yöntemiyle katılan ve kalabalık bir topluluğa hitap eden Nasrallah, Suriye'de mücadele etmemeleri halinde savaşın Lübnan'a sıçrayacağına işaret ederek, "Halep, Humus ve Şam'da savaşmasaydık, Baalbek, El-Hermel, El-Gaziyye, Sayda, Sur, En-Nebatiyye ve Lübnan'ın diğer kentleri ile köylerinde savaşmak zorunda kalırdık " dedi.

Nasrallah, örgüte yakın El-Ahbar ve Es-Sefir gazetelerinde yer alan konuşmasında, durumlarının eskiye göre daha iyi olduğunu belirterek, "Ya savaşacağız ya öleceğiz. Biz savaşacağız. İsteyen istesin, istemeyen istemesin" diye konuştu.

"Savaşanların yarısının hayatını kaybetmesi halinde bile kalanların onur, izzet ve şerefiyle yaşamasının kendileri için daha iyi bir seçenek olduğunu" söyleyen Nasrallah, sözlerine söyle devam etti:

"Hiç kimseden korkmadan dikkatlice her yerde savaşacağız. Tercihimizi beğenmeyen kendine uygun gördüğü şeyi yapsın. Mücadeledeki başarıların küçümsenmesini önemsemiyoruz. Tüm kentler düşse de bu azmimizi zayıflatmaz. Motivasyonumuz yüksek, psikolojimiz güçlü olmalı. Gelecek dönemde seferberlik ilan edebiliriz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hizbullah'tan "seferberlik" hazırlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN