Solomon Adaları'nda 6.8'lik iki deprem

Giriş Tarihi: 24.5.2015
Solomon Adaları'nda 6.8'lik iki deprem

6.8. ve 6.7'lik depremler Solomon Adaları'nda endişe yarattı. Can ve mal kaybının yaşanmadığı sarsıntıların ardından tsunami tehlikesinin olmadığı açıklandı

Büyük Okyanus'un güneyinde yer alan Solomon Adaları açıklarında 6.8 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Sarsıntılarda can ve mal kaybı yaşanmadı. Pasifik Tsunami Uarı Merkezi tsunami tehlikesinin olmadığını açıkladı. İlk sarsıntı yerel saatle 05.45'te Kirakira kentinin 194 kilometre güneydoğusunda, 10 metre derinlikte gerçekleşti. İkinci sarsıntı ise 2 saat sonra Kirakira'nın 162 kilometre güneydoğusunda yaşandı. Avustralya Yerbilimleri Kurulu ise depremlerden birinin 7,1, diğerinin ise 6,8 büyüklüğünde olduğunu açıkladı. Malezya Meteoroloji Departmanı ise ilk depremin 6.8, ikinci depremin ise 6.7 büyüklüğünde olduğunu bildirdi. Bu büyüklükteki iki depremin art arda ender görüldüğü belirtildi.

LAS VEGAS DA SALLANDI

ABD'de Las Vegas da önceki gün 4.8 büyüklüğünde depremle sarsıldı. Depremin 5.4 büyüklüğünde olduğu açıklandı. Sarsıntı 160 kilometre mesafelik bir bölgede hissedildi. Caliente kentinin 200 km kuzeyinde meydana gelen deprem, Nevada'nın güneyi ve Utah eyaletindeki St. George ve Cedar City kentlerini de etkiledi. Deprem sırasında herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Solomon Adaları'nda 6.8'lik iki deprem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN