Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngiliz oldu

Temaslarda bulunmak üzere 'nin başkenti Londra'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk vatandaşlığına geçen Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi ve eski İngiliz milletvekili Robert Walter'a Türkiye Cumhuriyeti kimliğini teslim etti.

Giriş Tarihi: 25.5.2015 16:16
İngiliz milletvekili Türk vatandaşı oldu
Londra'daki Büyükelçilik Rezidansı'nda düzenlenen törende, Çavuşoğlu Walter'a bizzat kendisinin imzaladığı Türkiye Cumhuriyeti kimliğini takdim etti. Törene, Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç ile Başkonsolos Emirhan Yorulmazlar da katıldı.

Törende konuşan Bakan Çavuşoğlu, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi olarak siyasi gruplarına başkanlık yapan ve İngiliz milletvekili olan Robert Walter'a Türkiye Cumhuriyeti kimliğini vermekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek kendisinin TC vatandaşı olmak istediğini ve bunun için süreci hızlandırdıklarını ve bugün kendisine kimliğini takdim ettiklerini söyledi. Walter'a kendisinin imzaladığı kimliği teslim eden Çavuşoğlu, "artık şimdi vatandaş John'sunuz" dedi.

Robert Walter da Türkçe hazırladığı konuşmasında, çok mutlu olduğunu ve eşi Feride Hanım ile Türkiye'de çok güzel günler geçirmeyi dört gözle beklediğini belirtti.

Bakan Çavuşoğlu, 'deki temasları çerçevesinde bugün ilk olarak Büyükelçilik Rezidansı'nda Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar, Edinburgh Başkonsolosu Semih Lütfü Turgut ve

Büyükelçi Abdurrahman Bilgiç ile basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi.

Çavuşoğlu daha sonra Türk vatandaşları ile bir araya gelmek için düzenlenen toplantıya katılmak üzere Luton kentine hareket etti. Bakan Çavuşoğlu bugün Türkiye'ye hareket edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiliz milletvekili Türk vatandaşı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN