Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nin başdanışmanı 'e konuştu

Giriş Tarihi: 25.5.2015 14:59 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 14:59
Mursi'nin başdanışmanı A haber'e konuştu
'de Orhan Sali moderatörlüğünde yayınlanan Diplomasi programının bu haftaki konukları arasında hakkında idam kararı verilen Mısır'ın tek seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed 'nin Başdanışmanı Prof. Dr. Ahmed Abdulaziz de vardı. Mısır'daki olaylarda kızı Habiba Abdulaziz şehid olan Ahmed Abdulaziz kızıyla ilgili, "Bana göre kızım Habiba şehittir ve ben onu ablam gibi kabul ediyordum, birçok şeyi ona danışırdım" dedi.

'RABİA'DA ŞEHİT OLAN BÜTÜN GENÇLER BENİM İÇİN BİR HABİBA'

Bana göre kızım Habiba şehittir ve ben onu adeta ablam gibi kabul ediyordum, birçok şeyi ona danışırdım. Çok güçlü bir kişiliği vardı, zulümden nefret ederdi. Habiba Rabia'da şehit oldu. Basın görevini yerine getirirken şehit oldu. O anda katliamı çekerken, gelişigüzel öldürmeleri, cinayetleri resimlerken şehit oldu. Özellikle tam kalbine nişan alınarak öldürüldü. Bana göre Rabia'da şehit olan bütün kızlarımız, daha öncesinde sonrası, hepsi birer Habiba'ydı. Rabia'dan önce ve sonra bütün şehit olan gençler benim için bir Habiba, bütün şehitler. Bir baba olarak bütün şehit olanlara karşı bir babalık hissiyatı içindeyim, onları evlatlarım, kardeşlerim kabul ediyorum." dedi.

'ERDOĞAN MURSİ'Yİ HAYIRLA YAD EDİYOR'

Türkiye'nin Mısır'a ve Mursi'ye karşı vakur duruşuyla ilgili Abdulaziz, "Türk Devleti'ni ve Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı takdir ediyorum. Sayın Erdoğan, Mısır'la ilgili her konuşmasında bize desteklerini bildiriyor ve Mursi'yi hayırla yad ediyor." dedi.

7 Haziran genel seçimlerini değerlendiren Abdulaziz, "Türk halkına şunu söylemek istiyorum, 'Siz Allah'ın nimetleri içerisinde yaşıyorsunuz, çok şükretmeniz lazım, çünkü AK Parti ve Sayın Erdoğan'dan önce İstanbul'da su içilemediğini benim yaşıtlarım çok iyi bilir'" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mursi'nin başdanışmanı A haber'e konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN