Türkiye'nin en iyi haber sitesi

USCMO'dan Erdoğan'a teşekkür

Giriş Tarihi: 25.5.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 21:07
USCMO'dan Erdoğan'a teşekkür

Müslüman Kuruluşları Konseyi Genel Sekreteri Cemal, ’ye Müslüman dünyasından sadece Türkiye’nin sahip çıktığını belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

'de önde gelen Müslüman sivil toplum kuruluşlarının çatı örgütü Müslüman Kuruluşları Konseyi'nin (USCMO) Genel Sekreteri Usame Cemal, yaptığı açıklamada, 'da hakkında idam kararı verilen 'nin "demokrasi ve özgürlük" sembolü haline geldiğini söyledi.
Cemal, Mısır'da Mursi dahil 100'ü aşkın kişi hakkındaki idam kararlarına İslam dünyasının sessiz kalmasından endişe duyduklarını da ifade etti. Cemal, sözlerini şöyle sürdürdü: "Uluslararası standartları karşılamaktan uzak adli süreçler sonunda alınan bu toplu kararlara Türkiye dışındaki Arap ve Müslüman ülkelerin güçlü tepki göstermemesinden kaygı ve hayal kırıklığı duyuyoruz. Sadece Türkiye sert bir tepki gösterdi. Mursi'ye sahip çıkan ve Mısır'da işlenen suça karşı çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyoruz. Diğer devlet başkanlarının da buna sessiz kalmamasını istiyoruz."

Müslümanların sosyal, siyasi ve kültürel konularda karşı karşıya kaldığı konulardaki yazılarıyla uluslararası alanda tanınan fikir adamlarından Anis Ahmed de Müslümanların Mısır'da yaşananlara sessiz kalmasının üzücü olduğunu ifade etti. Arap dünyasının aynı zamanda "Müslüman ümmetinin önceliklerin bihaber olduğunu" dile getiren Ahmed, Arapların çoğunun "ülkelerine demokrasi getirmek isteyen diktatörler tarafından yönetildiğini" söyledi. Ahmed, Türkiye'nin Mursi'nin idam kararına karşı çıkmada yalnız bırakılmasının nedenlerinden birinin bu olduğuna işaret etti.

MURSİ'YE VERİLEN İDAM KARARI AVRUPA'DA PROTESTO EDİLDİ-TIKLAYIN

MURSİ İÇİN YÜRÜDÜLER-TIKLAYIN

MURSİ'NİN DURUŞMASI ERTELENDİ-TIKLAYINIZ

MURSİ'Yİ İDAMA GÖTÜREN SEBEPLER-TIKLAYIN

İNGİLTERE AB'DEN AYRILMAK İÇİN KOLLARI SIVADI

KELAYNAKLARI IŞİD'DEN ÖNCE BULANLARA BİN DOLAR ÖDÜL

ALMANYA'YI UTANDIRAN 'ÇOCUK' RAPORU

3D MUCİZESİ

SAVAŞIN KURALLARI ARTIK CEPTE

MALEZYA'DA TOPLU MEZARLAR BULUNDU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
USCMO'dan Erdoğan'a teşekkür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN