Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, 1948 Arapları için komite oluşturdu

hükümeti, 1948 Arapları olarak bilinen İsrailli Arapların sorunlarıyla ilgilenmek üzere komite oluşturulduğunu açıkladı

Giriş Tarihi: 27.5.2015 11:32
İsrail, 1948 Arapları için komite oluşturdu
hükümeti, 1948 Arapları olarak bilinen İsrailli Arapların sorunlarıyla ilgilenmek amacıyla komite oluşturulduğunu duyurdu.

Başbakanlık Ofisi'nden yapılan yazılı açıklamada, "Yaşlı İşleri Bakanı Gila Gamliel'in, Başbakan Binyamin Netanyahu adına başkanlık edeceği, İsrailli Araplar dosyasıyla ilgilenmek üzere bakanlık komitesi oluşturuldu" denildi.

Açıklamada, Gamliel'in "Arap çevresi için müjdeli bir haber niteliğinde olan komitenin oluşturulması, farklı kesimler arasında eşitliğin sağlanması ve uçurumların azaltılması yönünde gerçek bir mesaj içeriyor" şeklindeki ifadelerine yer verildi.

Gabriel'in, komitenin çalışmalarına Arapların temsilcileriyle görüşerek başlayacağı ve "ortak hedeflerin gerçekleştirilmesi konusunda iş birliği yapmak amacıyla Knesset'teki Arap milletvekilleriyle görüşeceği" aktarıldı.

İsrail'de yaşayan 1 milyon 400 bin Arap, nüfusun yüzde 20'sini teşkil ediyor. İsrailli Arapların, sıkıntı yaşadığı konuların arasında ruhsatsız olduğu gerekçesiyle evlerinin yıkılması ve ayrımcılık geliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail, 1948 Arapları için komite oluşturdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN