Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, 'yi 'dan yeniden istedi

, 'dan ve diğer İhvan mensuplarının iade edilmesini ikinci defa talep etti

Giriş Tarihi: 27.5.2015 13:17
Mısır, Kardavi'yi Katar'dan yeniden istedi
yönetimi, gıyaben idama mahkum edilen Yusuf el 'nin iadesini 'dan resmen talep etti.
Uluslararası İşbirliği şubesinden sorumlu Adalet Bakan Yardımcısı Adil Fehmi, Mısır Dışişleri Bakanlığıyla birlikte 'Hapishaneler baskını' davasında gıyaben idama mahkum edilen Yusuf el Kardavi'nin Mısır'a iade edilmesi için Katar devletine ikinci defa resmi bir talep gönderdiklerini belirtti.
Katar devletine gönderdikleri talebin Sadace Kardavi'nin iadesiyle sınırlı kalmadığını, Katar'da bulunan diğer ihvan yöneticilerinin ve İslami Cemaat'in (El-Cemaatu'l İslamiyye) Şura Konseyi üyesi Asim El Mecid'in iadesini de içerdiğini kaydeden Fehmi, taleple birlikte bu kişilere yöneltilen suçlar ve aleyhlerine verilen gıyabi hükümleri Katar'a bildirdiklerini söyledi.

Katar'a daha önce aynı talepte bulunduklarını ifade eden Fehmi, "sanıkların teslimi konusuyla ilgili uluslararası anlaşmalar ve misliyle muamele etme ilkesi gereğince Katar'ın talebimizi yerine getirmesi gerekiyor fakat bu konuda bizimle işbirliği yapmıyor. İnterpol taleplerine de cevap vermiyor. Sanıklar gözaltına alınıp kendi ülkelerine iade edilmeli ki kendilerine yöneltilen suçlar hakkında yeniden sorgulansınlar' şeklinde konuştu.

Kaynak:Dünyabülteni

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mısır, Kardavi'yi Katar'dan yeniden istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN