, için Batı'yı suçladı

'in Ortadoğu'daki yükselişinden Batı'yı sorumlu tutan , bölgede huzur için hatanın düzeltilmesi gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 27.5.2015 16:27
Putin, IŞİD için Batı'yı suçladı
Devlet Başkanı Vladimir , 'in Ortadoğu'daki yükselişinde Batı'nın rolü olduğunu savundu. IŞİD'in etkili olduğu ülkelerde önceden terör sorunu bulunmadığını ifade eden Putin, "Bu ülkelerde terörizm, dış devletlerin BM Güvenlik Konseyi'nin onayı olmadan gerçekleştirdiği müdahaleler sonrasında ortaya çıktı" dedi.

BRICS ülkelerinin Güvenlik Konseyi başkanlarıyla başkent Moskova'da bir araya gelen Rus lider, "Bugün Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da neler yaşandığını, IŞİD'in sebep olduğu sorunları biliyoruz. Ağır sonuçlarla karşı karşıya kalındığını açık şekilde görüyoruz. Geçen yıllarda uluslararası arenada yapılan tüm hataların düzeltilmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

İran Genelkurmay Başkanı Yardımcısı Mesud Cezayiri de kısa zaman önce "IŞİD, ABD destekli terörizmin fikir ve eylemlerinin ürünüdür. ABD direniş cephesindeki ve ulusların uyanışındaki belirsizliği artırarak, kültür, medeniyet ve kaynakları yok ederek ve bölgede yeni bir Ortadoğu haritası çizmek için IŞİD'i üstümüze saldı."demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Putin, IŞİD için Batı'yı suçladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN