Şii milisler ’den kaçan yüzlerce sivili birbirine zincirledi

Irak askerlerinin geri çekilmesi üzerine 17 Mayıs’ta ’in eline geçen Ramadi’de IŞİD katliamından kaçan yüzlerce kişi, Irak polisiyle İran yanlısı Hizbullah milisleri tarafından “terörist” sanılarak tutuklanıp birbirlerine zincirlendikten sonra çölde onlarca kilometre yürütüldü.

Giriş Tarihi: 28.5.2015 10:49
Şii milisler IŞİD’den kaçan yüzlerce sivili birbirine zincirledi
'da yayın yapan Al Mayadeen televizyonunda yayınlanan görüntülere göre, Hizbullah sivil mülteci kılığında dolaşan yüzlerce militanının yakalandığını duyurarak görüntü yayınladı.

Ancak kısa bir süre sonra, yakalananların IŞİD militanları değil IŞİD'den kaçarak yollara düşen yüzlerce Iraklı sivil olduğu ortaya çıktı.
Hizbullah'ın "sivil görüntülü IŞİD militanları" dediği kişiler, Bağdat'a doğru yola çıktıktan bir süre sonra Şii milislerle Irak polisi tarafından "terörist" yani IŞİD üyesi oldukları şüphesiyle kuşatıldıktan sonra birbirlerine zincirlendi.

Daha sonra gözleri bağlanan yüzlerce mülteci tek sıra halinde Anbar eyaletindeki bir çölden onlarca kilometre yürütülerek götürüldü.
Al Mayadeen televizyonu görüntülerin, IŞİD'e karşı savaşan Şii milislerin de zaman zaman bu örgütten geri kalmadığının kanıtı olduğunu kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şii milisler IŞİD’den kaçan yüzlerce sivili birbirine zincirledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN