Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de 4 milyon ın bilgileri çalınmış olabilir

Personel Yönetim Ofisinin siber saldırıya uğradığı, yaklaşık 4 milyon federal a ait bilgilerin çalınmış olabileceği bildirildi.

Giriş Tarihi: 5.6.2015 08:21
ABD'de 4 milyon çalışanın bilgileri çalınmış olabilir
'de federal kurumlarda ların güvenlik araştırmasını ile bilgi taramasını yapan ve performans değerlendirmelerini muhafaza eden ABD Personel Yönetim Ofisinden (OPM) yapılan açıklamada, son dönemde kurumun siber güvenliğini artırmak için önemli adımlar atıldığı, bu kapsamda nisan ayında, birimin enformasyon teknolojileri sistem ve datalarına siber saldırıyla dışarıdan ulaşıldığının tespit edildiği kaydedildi.

Bu ihlalin, internet güvenliğine yönelik önlemlerin artırılmasından önceki bir tarihte olduğu ifade edilen açıklamada, konuyla ilgili ABD İç Güvenlik Bakanlığı ve Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ile çalışıldığı aktarıldı.

Açıklamada, "Olay sonucunda, OPM olarak yaklaşık 4 milyon bireye, bilgilerinin ele geçirilmiş olabileceği bildiriminde bulunduk. İnceleme devam ettiği için sayı artabilir. Böyle bir durumda da ayrıca bildirimde bulunacağız" değerlendirmesinde bulunuldu.

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre ABD'li yetkililer, bu siber saldırının Çinli bilgisayar korsanları tarafından yapıldığından şüpheleniyor.

OPM yetkilileri, saldırının zamanlamasına yönelik ayrıntı vermezken, bazı Amerikan medya organları saldırının Aralık 2014'te gerçekleştiğini yazdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'de 4 milyon çalışanın bilgileri çalınmış olabilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN