Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lü imamdan 'ye seçim zaferi duası

'ten Şeyh Adil, cuma hutbesi sırasında Türkiye'deki seçimlere dikkat çekerek mevcut hükümetinin zaferi için dua etti.

Giriş Tarihi: 5.6.2015 18:24 Güncelleme Tarihi: 6.6.2015 02:20
Kerküklü imamdan Ak Parti'ye seçim zaferi duası
Cuma hutbesi sırasında iki gün sonra pazar günü Türkiye'de genel seçimlerin yapılacağını hatırlatan lü Şeyh Adil, hükümetinin seçimden zaferle çıkması için dua etti.

Milleti kötü medyanın tuzaklarından ve şerrinden koruması için Allah'a yakaran Şeyh Adil, pazar günkü seçimin sadece Türkiye için değil tüm Müslüman alemi için çok önemli olduğunu hatırlattı.

Kerküklü Şeyh Adil, "Bizim Irak'ta, Kerkük'te, Suriye'de, Gazze'de, Arakan'da, Somali'de bize her zaman yardım eli uzatan tek bir hükümet ve bir millet vardı. Bu Türki halkı ve Türkiye hükümetidir. Bütün göçmenlerimize Türk demeden, Arap demeden, Yezidi demeden; Müslüman ayırmadan Hıristiyan ayırmadan hepsine yardım gönderdi. Onun için pazar günü önemli bir seçim var. Allah'u Teala bu Müslüman kardeşlerimize bu yardımlardan dolayı zafer nasip etsin. Allah'u Teala Türk halkını kötü medyanın tuzağından korusun. Milleti doğru tercih yapmayı nasip etsin. Bu hükümetin iktidarda olduğu 12 yılda, her bir yerin her bir Müslümanın şeref ve şanı oldu. Allah onları bu seçimde de muvaffak etsin. Allah onlara bizlerin bu hayır dualarımızı ulaştırsın. Allah bütün Müslüman kardeşlerimizin şanını yüksek etsin. Hayırlı olan kişileri bizim başımıza getirsin. Kötü adamları başımızdan uzak etsin. Allah neslimizi koruyan kimseleri başımıza getirsin" şeklinde dua etti.

SUDAN'DA TÜRKİYE VE ERDOĞAN İÇİN DUA

Sudan'ın Darfur kentinde toplanan çok sayıda Müslüman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye için dua etti.

Türkiye'nin hiçbir zaman yardımını esirgemediği Darfurlu Müslümanlar bir araya gelerek, bir din aliminin "Ya Rabbi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı her türlü bela ve musibetlerden koru. Ona ve aile fertlerine hayırlı uzun ömürler ihsan eyle. Dertlerine şife ver" şeklindeki dualarına hep bir ağızdan "Amin" diye karşılık verdiler.

Dua da Türkiye ve Türk halkına yer veren Sudanlılar, "Allahım, Türkiye'yi ve Türk halkını içinde bulundukları maddi ve manevi sıkıntılardan feraha kavuştur" diye dua ettiler.

KAYNAK:HABER7.COM.TR
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kerküklü imamdan Ak Parti'ye seçim zaferi duası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN