Rusya'ya göre G8 küresel sorunlar için yetersiz

Giriş Tarihi: 9.6.2015 09:11
Rusya'ya göre G8 küresel sorunlar için yetersiz

Kremlin Basın Sözcüsü Peskov, "" ve "G8" formatlarının küresel sorunları görüşmek için yeterli olmadığını savundu.

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov, "" ve "G8" formatlarının küresel sorunları görüşmek için yeterli olmadığını savundu.

Rus basınına konuşan Peskov, Almanya'nın Krün şehrindeki Elmau Sarayı'nda düzenlenen G7 Zirvesi'ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Peskov, Putin'in G7 Zirvesi'ne davet edilip edilmediği yönündeki sorulara değinerek, "Günümüzde, yedi veya sekiz ülkenin toplanarak küresel sorunlara çözüm getirmesi mümkün görünmüyor. Putin, küresel ekonomi ve diğer alanlarda gerçek dengeleri gözeten daha verimli başka formüllere odaklanıyor" dedi.

G7 liderleri, Almanya'nın Krün şehrindeki Elmau Sarayı'nda düzenlenen zirvede bir araya gelmişti. G7 Zirvesi'nin ardından yayımlanan bildiride, Ukrayna'nın doğusundaki anlaşmazlığa diplomatik bir çözümün bulunması için sarf edilen çabaları desteklediğinin altı çizilmişti.

'ın Rusya'ya ilhakının bir kez daha kınandığı bildiride, Rusya'nın, Ukrayna'daki ayrılıkçı güçleri desteklemeye son vermesinin ve Minsk Anlaşması'nı tamamen uygulamasının beklendiği vurgulanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya'ya göre G8 küresel sorunlar için yetersiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN