Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yönetimi heyeti ile görüşmeyecek

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, çeşitli temaslar için ülkeye gelen heyeti ile planlanan bir görüşmeleri olmadığını söyledi

Giriş Tarihi: 10.6.2015 09:41
ABD yönetimi İhvan heyeti ile görüşmeyecek
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jeff Rathke, bakanlık olarak Müslüman Kardeşler heyetiyle bir görüşme planlanmadığını belirterek, "Politikamızda bir değişiklik yok. Bu kez kendileriyle buluşmayacağız ama herhangi bir (görüşme) kararından vazgeçtiğimiz gibi bir durum söz konusu değil" dedi.
Rathke, günlük basın toplantısında çeşitli temaslarda bulunmak için Washington'a gelen Müslüman Kardeşler heyetiyle ilgili soruları cevapladı.
Heyetin bakanlıkta görüşmelerinin olmayacağını bildiren Rathke, bunun nedeninin sorulması üzerine, Mısır'da siyasi yelpazenin her kanadından temsilcilerle diyaloglarının bulunduğunu ve Müslüman Kardeşler ile de yakın zamanda görüştüklerini bildirdi.
Rathke, "Bu sefer bir görüşmemiz olmayacak. Politikamızda bir değişiklik yok. Mısır'da siyasi yelpazenin tüm kesimlerinden gruplarla iletişimimiz devam edecek" diye konuştu.

"Müslüman Kardeşlerle görüşmemeyi seçerek, Mısır hükümetine boyun eğdiğinize yönelik bazı görüşleri nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine Rathke, "Hiçbir zaman bir toplantı planlanmadı. Sadece, bu kez kendileriyle buluşmama kararına vardık ama herhangi bir (görüşme) kararından geri döndüğümüz gibi bir durum yok" ifadesini kullandı.
Rathke, heyetten bir görüşme talebi gelip gelmediğini ise bilmediğini aktardı.
Müslüman Kardeşler heyeti de AA muhabirinin sorusu üzerine bazı özel toplantılar yapmak üzere Washington'da bulunduklarını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD yönetimi İhvan heyeti ile görüşmeyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN