Aylık 250 bin dolar yı kabul etmedi

'nın en zengin adamı Vladimir Potanin 15 milyar dolarlık inin yarısını eski eşine kaybedebilir.

Giriş Tarihi: 10.6.2015 13:12
Aylık 250 bin dolar nafakayı kabul etmedi
Vladimir Potanin ve Natalia Potanina geçtiğimiz yıl 30 yılllık evliliklerine noktayı koydu. Devam eden boşanma davasında Potanin eski eşine aylık 250 bin dolar ödemeyi ve New York, Londra ve Moskova'da çeşitli gayrimenkuller vermeyi teklif etti.
Natalia ise Rus kanunlarına göre evlilik sırasında edinilen in, boşanmada yarıya bölünmesi gerektiğini savunarak 7.5 milyar dolarlık tazminat talep etti.

STRATEJİK ŞİRKETİN BÜYÜK ORTAĞI

Vladimir Potanin dünyanın en büyük nikel üreticisi Norilsk Nickel'in en büyük ortağı. Potanin 30 milyar dolarlık şirketin yüzde 30'unun sahibi. Potanin'in bunun yanında altyapı, ilaç ve turizm sektörlerinde şirketleri bulunuyor.
Eğer Natalia Potanina açtığı davayı kazanırsa Norilsk Nickel gibi stratejik bir firmanın yüzde 15 ortağı olacak. Potanina konuyla ilgili yaptığı açıklamada eğer elde ederse, bu payı devlete satmak istediğini belirtere "Böyle büyük ve önemli bir firmada devlet kontrolü olmalı" diye konuştu.

'GERÇEK SERVETİNİN' PEŞİNE DÜŞTÜ

Potanina açtığı davayı kazanırsa, tarihin en büyük boşanma tazminatını elde edecek. Ancak 7.5 milyar dolardan fazlasını da talep edebilir. Potanina eski eşinin asıl servetini offshore hesaplarda tuttuğunu ve gerçek servetinin tespiti için uluslararası bir dava açacağını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aylık 250 bin dolar nafakayı kabul etmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN