Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Katliamı yasalara uydurdu

Giriş Tarihi: 13.6.2015
Katliamı yasalara uydurdu

İsrailli yetkililer, geçtiğimiz yılki saldırılarda Gazze sahilinde top oynayan 4 çocuğun öldürülmesiyle ilgili soruşturmada suç tespit edemedi. Yaşları 9 ila 11 arasında değişen çocukların katilleri ceza almayacak

İsrail Askeri Savcılığı, geçtiğimiz yıl Gazze şeridine düzenlenen askeri operasyonla alakalı skandal bir karara daha imza attı. 17 Temmuz günü, sahilde top oynayan 4 çocuğun, savaş gemisinden açılan ateşle öldürülmesiyle ilgili soruşturmada 'herhangi bir suç tespit edilemediğini' açıklayan mahkeme, dava dosyasını kapattı. Mahkeme saldırıyı gerçekleştiren askeri personelin 'hukuka uygun hareket' ettiğini belirtti. Böylelikle, çocukların ölümünden kimse sorumlu tutulmadı ve ceza almadı.

İŞTE GAZZE'NİN EN KANLI GÜNÜ-TIKLAYIN

"DÜNYAYI ALDATIYORLAR"

Aynı aileden, yaşları 9 ila 11 arasında değişen 4 kuzenin; top oynarken hiçbir uyarı yapılmaksızın öldürüldüğü dakikalar kameralara yansımış, olayın ardından dünya basını ve sivil toplum kuruluşları İsrail'e ateş püskürmüştü. Saldırıda iki çocuk da yaralanmış, Bekar ailesinden hayatını kaybeden kuzenlerin cenaze törenine binlerce Gazzeli katılmıştı. Esirler ve İnsan Hakları Araştırma Merkezi adlı sivil toplum kuruluşunun müdürü Fuad el Hafeş, "İsrail ordusunun, savaş suçu işleyenlere soruşturma açması dünyayı sadece aldatmaktan ibarettir. Bu hile dünyanın gözü önünde katil bir devlete makyaj yapmaktır" ifadelerini kullandı.

İSRAİL ASKERLERİNDEN KAN DONDURAN İTİRAFLAR-TIKLAYIN

500 ÇOCUK ÖLDÜ
İsrail yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye 7 Temmuz 2014'te bir operasyon başlatmış ve 51 gün süren 'Koruyucu Hat' adlı saldırılarda, 550'si çocuk 2 bin 100'den fazla Filistinli hayatını kaybetmiş, 11 binden fazla kişi yaralanmış, binlerce bina yıkılmış veya hasar görmüştü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katliamı yasalara uydurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN