Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alman politikacı: 'a kredi verilirse istifa ederim

Alman Hristiyan Demokratlar Birliği Partisi CDU'nun iç politika sözcüsü Bosbach, şayet 'a yeni milyarlık krediler kararlaştırılırsa istifa edeceğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 15.6.2015 14:03
Alman politikacı: Yunanistan'a kredi verilirse istifa ederim
Alman federal koalisyon hükümetinin büyük ortağı CDU'nun iç politika sözcüsü Wolfgang Bosbach, Alman birinci televizyon kanalı ARD'deki söyleşi programında, Federal Parlamentonun 'a bir daha kredi verilmesini onaylaması halinde istifa edeceğini söyledi.
Alman federal meclisinde kendi oyu ile Yunanistan'a yeni bir kredi paketine onay verilmesi için çoğunluk sağlanmayacağını belirten Bosbach, 'Parti genel başkanıma karşı sadakatsiz olmak istemiyorum. Ancak artık kendi düşüncelerime karşı oy kullanmak istemiyorum.' dedi.
Wolfgang Bosbach, federal meclisteki İçişleri Komisyonu Başkanlığı görevini yürütüyor. Bosbach, daha önce Yunanistan için hazırlanan ikinci kredi yardım paketi oylamasında da 'hayır' oyu kullanmıştı. Aynı şekilde Avro Kurtarma Kalkanı programını da onaylamadı. Yunanistan'a yapılacak milyarlık yeni kredi yardımlarına da karşı oy kullanacağını bildirdi.

ARD'nin aynı söyleşi programında AP Başkanı Martin Schulz, Yunanistan'ın Avro Grubundan çıkmasına karşı uyardı. Schulz, Yunanistan'ın Avro Grubundan çıkarılması konusunda acele kararlar verilerek, ve Avrupa'nın da ekonomisinin tehlikeye düşürülmesini istemediğini söyledi. Bu yüzden görüşmelerin son saniyesine kadar devam etmesi gerektiğini savundu.
AP Başkanı Schulz, Yunanistan'la görüşmelerin sona ermediğini, yalnızca ara verildiğini belirtti. Bazı konularda yaklaşım sağlanamamakla birlikte, diğer birçok konuda uzlaşma sağlandığını ifade eden Schulz, Perşembe günü yapılacak Avro Grubu maliye bakanları toplantısına kadar görüşmelerin devam edeceğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alman politikacı: Yunanistan'a kredi verilirse istifa ederim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN