Türkiye'nin en iyi haber sitesi

liyi döven askerlerine "ertelenmiş ceza"

Giriş Tarihi: 15.6.2015 12:12
Filistinliyi döven İsrail askerlerine ertelenmiş ceza

li bir sivili döverken çekilen görüntüleri ortaya çıkan askerleriyle ilgili soruşturma kapsamında iki askere 28'er gün "ertelenmiş hapis cezası" verildi

askerlerinin bir liyi döverken çekilen görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından açılan askeri soruşturmada, iki askere 28'er gün "ertelenmiş hapis cezası" verildi.

Batı Şeria'daki Calazun Mülteci Kampı'nda çekilen görüntülerde, şiddete maruz kalan Filistinliye küfürler savurduğu görülen diğer bir İsrail askeri ise bağlı olduğu birliği 30 gün terk etmeme cezası aldı.

İsrail ordusunun yürüttüğü disiplin soruşturmasında ayrıca, Calazun Mülteci Kampı'ndaki protesto esnasında meydana gelen olayda, "söz konusu Filistinlinin tutuklanmasının meşru olduğu ancak askerlerin uygunsuz güç kullandığı" sonucuna varıldı.

Kampta geçen cuma günü düzenlenen bir gösteriye müdahale eden İsrail askerleri, Filistinli sivillere karşı aşırı güç kullanmıştı.

İki İsrail askerinin bir sivili darp ettiği, bu esnada başka bir askerin de küfür ve tehditler savurduğunu gösteren görüntüler Filistin medyasına yansımış ve büyük infiale yol açmıştı.

Görüntülerde, daha sonra dördüncü bir askerin söz konusu Filistinlinin kollarına ve ayaklarına tüfek dipçiği ile vurduğu, diğer bir askerin de yüzünü yumruklayarak yere düşmesine sebep olduğu görülmüştü. Yerde kanlar içerisinde yatan Filistinlinin başına ve yüzüne basan askerler, kelepçeledikleri şahsı gözaltına alarak askeri araca bindirmişlerdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Filistinliyi döven İsrail askerlerine "ertelenmiş ceza"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN