Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Obama, Putin'i bitirecek

Giriş Tarihi: 15.6.2015 10:01 Güncelleme Tarihi: 15.6.2015 11:45
Obama, Putin'i bitirecek

bütçesi 2015’in ilk 5 ayında 1,05 trilyon ruble (19,2 milyar dolar) açık verdi.

Maliye Bakanlığı'nın verilerine göre, Rusya'nın ilk 5 ayda bütçe gelirleri 98 milyar dolar, bütçe giderleri ise 117 milyar dolar olarak gerçekleşti.

19,2 MİLYAR DOLARLIK AÇIK

Bu rakamlara göre, Rusya bütçesi ilk beş ayda 19,2 milyar dolarlık bir açık verdi.

İLK 5 AYDA YÜZDE 8,9'LUK DÜŞÜŞ


Rusya bütçe gelirlerinin 53,3 milyar doları Federal Vergi Servisi'nden, 34,2 milyar doları ise Federal Gümrük Servisi'nden karşılandı. Devlet Gayrimenkul Yönetimi'nden 188 milyon dolar ve diğer ajanslardan da 10 milyar dolar bütçeye gelir aktarıldı. Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov bütçe gelirlerinin ilk 5 aylık dönemde yüzde 8,9 düştüğünü belirtti.

RUSYA'NIN EN GÜÇLÜ KADINLARI-TIKLAYIN

BÜTÇE AÇIĞIN İÇİN İÇ BORÇLANMA PLANI

Bakanlık yıl sonu itibari ile bütçe açığının gayri safi milli hasılanın yüzde 3'üne ulaşmasını bekliyor. Bakanlık bütçe açığını iç borçlanma ve Rezerv Fonları'ndan kapatmayı planlıyor.

RUSYA'NIN BİLİNMEYEN GERÇEKLERİ-TIKLAYIN

ABD'DEN BALTIK ÜLKELERİNE ASKER VE AĞIR SİLAH

Litvanya basınının kaynaklarına dayandırdığı haberlerine göre, Başkan Barack Obama ve Savunma Bakanı Ashton Carter'ın onaylaması durumunda ABD; Litvanya, Letonya, Estonya, Polonya, Bulgaristan, Romanya ve Macaristan'a yaklaşık beş bin asker, askeri teçhizatlar ve ağır silahlarını gönderecek.

İŞTE PUTİN RUSYA'SI-TIKLAYIN

Kırım'ı ilhak ettiği için Batı ile ilişkileri gerilen ve Ukrayna'nın doğusunda hükümet güçlerine karşı savaşan ayrılıkçılara destek vermekle suçlanan Rusya, Polonya ve özellikle Baltık ülkeleri ile de siyasi ve ekonomik açıdan gerilim yaşıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama, Putin'i bitirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN