Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Birlikte çalışıyoruz'

Cumhurbaşkanı François , Cezayir Cumhurbaşkanı Buteflika'nın daveti üzerine Cezayir'e geldi. görüşmenin ardında açıklama yapan Hollande, bölgedeki siyasi krizlere çözüm üretmek için Cezayir ile birlikte çalıştıklarını dile getirdi.

Giriş Tarihi: 16.6.2015 10:12
'Birlikte çalışıyoruz'
Cumhurbaşkanı François , Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülaziz Buteflika ile bir araya geldi.
Cezayir Cumhurbaşkanı Buteflika'nın daveti üzerine Cezayir'e gelen Hollande, görüşmelerinin ardından basın toplantısı düzenledi.
Bölgedeki siyasi krizlere çözüm üretmek için Cezayir ile birlikte çalıştıklarını ifade eden Hollande, görüşmenin kendileri açısından çok verimli geçtiğini belirtti.

Buteflika'nın sağlığı

Buteflika'nın sağlığına ilişkin soruyu da yanıtlayan Hollande, şunları kaydetti:
"Ben doktor değilim, Cumhurbaşkanı Buteflika'nın sağlığı ile ilgili konuşacak değilim. Fakat gördüğüm kadarıyla Cumhurbaşkanı Buteflika'nın, bölgedeki siyasi krizleri çözmek için gerekli olan zihinsel yetenekleri yerinde."
Mağrib el-Kaidesi lideri Muhtar Bilmuhtar'ın Libya'da öldürüldüğü iddiası ile ilgili de Hollande, ülkesinin el-Kaide liderinin öldürüldüğünü teyit edemediğini dile getirdi.
Görüşmeye Meclis Başkanı Abdulkadir Bin Salih, Başbakan Abdülmelik Sellal ve Devlet Bakanı Ahmed Uveyhi'nin yanısıra Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Ramatan Lamamra katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Birlikte çalışıyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN